притисни ентер »

СЛУЧАЈНО ИЛИ НЕ: Ракометар на Веспрем се забавува со вардарци на Хвар!
СЛУЧАЈНО ИЛИ НЕ: Ракометар на Веспрем се забавува со вардарци на Хвар!

СЛУЧАЈНО ИЛИ НЕ: Ракометар на Веспрем се забавува со вардарци на Хвар!

Како што е познато, ракометарите на Вардар веќе неколку дена се на хрватското приморје на заеднички одмор. На една од забавите на Хвар, во друштво на вардарци, случајно или не, беше словенечкиот интернационалец од Веспрем – Борут Мачковшек. Дали тоа е новото име на листата на вардаровот раководство во потрагата по лев бек, останува да видиме во следниот