притисни ентер »

Синер за еден месец може да го симне Ѓоковиќ од врвот: Еве што треба да се случи
Синер за еден месец може да го симне Ѓоковиќ од врвот: Еве што треба да се случи

Синер за еден месец може да го симне Ѓоковиќ од врвот: Еве што треба да се случи

Без никакви дилеми Јаник Синер е тенисерот со најдобра форма од почетокот на 2024 година. Синер го освои турнирот во Мајами и со тоа скокна на втората позиција пред Шпанецот Карлос Алкараз кој не е на нивото на кое очекува. Следна цел за Ѓоковиќ ќе биде го симне Новак Ѓоковиќ од врвот што секако нема да биде лесно. Одиме јако! Не чека ЛУД викенд! ↓↓↓

Синер е во налет, еве кога може да го достигне Ѓоковиќ на врвот

Синер е во налет, еве кога може да го достигне Ѓоковиќ на врвот

Јаник Синер без сомнеж е тенисер кој игра во најдобра форма на АТП турнејата. Со освојувањето на Мастерсот во Мајами, Италијанецот скокна на втората позиција на ранкингот надминувајќи го Карлос Алкараз. Следна цел на Синер веројатно е напад на врвот кој го брани Новак Ѓоковиќ. Србинот си зеде пауза и во моментов не игра, а се очекува неговиот кам-бек

Синер сака да го симне Ѓоковиќ до тронот: Главна цел ми е Ролан Гарос!

Синер сака да го симне Ѓоковиќ до тронот: Главна цел ми е Ролан Гарос!

Италијанскиот тенисер Јаник Синер сака да стигне до првата позиција на АТП-листата и да го симне Новак Ѓоковиќ од врвот. Синер го освои турнирот во Мајами, по што кажа дека има сè поголема мотивација да го надмине Ѓоковиќ. „Главна цел ми е Ролан Гарос. По Мајами почнав да размислувам за Монте Карло, кој ќе биде прв мој турнир на земја, немам време

Синер: Победите над Ѓоковиќ ми дадоа мотив за сите нови успеси

Синер: Победите над Ѓоковиќ ми дадоа мотив за сите нови успеси

Италијанецот Јаник Синер дефинитивно се наметнува како еден од најдобрите тенисери во светот и пред него е блескава кариера. Со победата над Григор Димтров на АТП Мастерсот во Мајами, Синер изби на второто место на АТП листата, по што изјави дека овие успеси делумно се должат на победите над Србинот Новак Ѓоковиќ. „Ќе излажам ако кажам дека го очекував

Се зголемија амбициите на Синер: Целта ми е титула на „Ролан Гарос“

Се зголемија амбициите на Синер: Целта ми е титула на „Ролан Гарос“

Пред почетокот на сезоната на земја, италијанскиот тенисер Јаник Синер си постави цел да ја освои титулата на вториот Гренд слем во сезоната. Тој триумфираше на Австралија Опен, потоа освои уште два турнира, а најави атак и на „Ролан Гарос“ кој почнува пред крајот на мај. „Сега ми е 'Ролан Гарос' главна цел. Од четврток ги почнувам подготовките за

Комплименти за Италијанецот: Синер е најдобриот тенисер на светот

Комплименти за Италијанецот: Синер е најдобриот тенисер на светот

Јаник Синер ја продолжи позитивната серија на резултати и славеше на АТП Мастерсот во Мајами када за последен ривал го имаше Григор Димитров кого го суреди многу лесно со 2-0 што јасно е покажува неговата сила, моќ ако се земе предвид дека Бугаринот на турнирот реши противници како Карлос Алкарас и Александер Зверев. Италијанецот веќе некое време игра

Синер го „скокна“ Алкараз, Димитров се врати во Топ 10, Ѓоковиќ го подобри сопствениот рекорд

Синер го „скокна“ Алкараз, Димитров се врати во Топ 10, Ѓоковиќ го подобри сопствениот рекорд

Јаник Синер со триумфот на Мастерсот во Мајами стигна до најдобриот пласман на АТП листата, а Новак Ѓоковиќ ја започна 419. недела на првото место. Италијанецот го прескокна големиот ривал Шпанецот Карлос Алкараз. Синер е првиот Италијанец кој стигна до второто место на АТП листата. Исто така, со 13 титули на АТП турнирите, тој е најуспешниот италијански

Јаник Синер: Сега главната цел ми е Ролан Гарос

Јаник Синер: Сега главната цел ми е Ролан Гарос

Италијанскиот тенисер Јаник Синер стигна до третиот трофеј оваа сезона откако во финалето на Мајами Опен го прегази Бугаринот Григор Димитров со 6-3 и 6-1. Италијанецот откри дека главната цел во продолжението од сезоната му е трофеј на Ролан Гарос, но претходно ќе биде фокусиран и на турнирите во Монте Карло и Рим.

Синер го „скокна“ Алкараз, Димитров се врати во Топ 10, Ѓоковиќ го подобри сопствениот рекорд

Синер го „скокна“ Алкараз, Димитров се врати во Топ 10, Ѓоковиќ го подобри сопствениот рекорд

Јаник Синер со триумфот на Мастерсот во Мајами стигна до најдобриот пласман на АТП листата, а Новак Ѓоковиќ ја започна 419. недела на првото место. Италијанецот го прескокна големиот ривал Шпанецот Карлос Алкараз. Синер е првиот Италијанец кој стигна до второто место на АТП листата. Исто така, со 13 титули на АТП турнирите, тој е најуспешниот италијански

Новак Ѓоковиќ руши уште еден рекорд на Федерер!

Новак Ѓоковиќ руши уште еден рекорд на Федерер!

Новак Ѓоковиќ ја започна 419-та недела на врвот на АТП листата, иако Италијанецот Јаник Синер го освои Мастерсот во Мајами победувајќи го Григор Димитров во финалето (6:3, 6:1). Синер со победата сега е пред Карлос Алкараз, станувајќи најдобро рангираниот Италијанец во историјата. Одиме јако! Не чека ЛУД викенд! ↓↓↓ Ѓоковиќ успеа да го зголеми вечниот