притисни ентер »

Перез не е загрижен од доаѓањето на Строл
Перез не е загрижен од доаѓањето на Строл

Перез не е загрижен од доаѓањето на Строл

Серхио Перез не е загрижен за доаѓањето на Ленс Строл во Рејсинг Поинт Форс Индија затоа што смета дека пристигнувањето на младиот канаѓанец е направено во интерес на тимот. Откако екипата и формално минатата недела откри дека Ленс ќе биде нивни возач за следната година, нешто што беше само прашање на време откако неговиот татко во август го превзема