притисни ентер »

ДИРК ЌЕ ГО ДОЧЕКА ДОНЧИЌ: Среќен сум и спремен за НБА!

ДИРК ЌЕ ГО ДОЧЕКА ДОНЧИЌ: Среќен сум и спремен за НБА!

Словенечкиот кошаркар е избран како трет пик на драфтот, а кариерата ќе ја продолжи во Маверикс, а не во Атланта која првобитно го бираше ноќеска во Бруклин... Лука Дончиќ од денеска и официјално е нов играч на Далас Маверикс. Односно треба да биде откако ќе бидат реализирани сите оние потребни работи за да биде така. Но нема дискусија дека најталентираниот

Бујното деколте го засени синот: Мајката на Лука Дончиќ е вистинска секс бомба

Бујното деколте го засени синот: Мајката на Лука Дончиќ е вистинска секс бомба

Лука Дончиќ беше одбран како трет пик на НБА-драфтот од страна на Атланта, а веднаш беше испратен во Далас. Дончиќ беше еден од фаворитите на драфтот, а многумина му го предвидуваа првото или второто место, а во Њујорк имаше поддршка од својата мајка Мирјам Потербин. Лука Дончиќ беше одбран како трет пик на НБА-драфтот од страна на Атланта, а веднаш

Бујното деколте го засени синот: Мајката на Лука Дончиќ е вистинска секс бомба

Бујното деколте го засени синот: Мајката на Лука Дончиќ е вистинска секс бомба

Лука Дончиќ беше одбран како трет пик на НБА-драфтот од страна на Атланта, а веднаш беше испратен во Далас. Дончиќ беше еден од фаворитите на драфтот, а многумина му го предвидуваа првото или второто место, а во Њујорк имаше поддршка од својата мајка Мирјам Потербин. Лука Дончиќ беше одбран како трет пик на НБА-драфтот од страна на Атланта, а веднаш

Бујното деколте го засени синот: Мајката на Лука Дончиќ е вистинска секс бомба

Бујното деколте го засени синот: Мајката на Лука Дончиќ е вистинска секс бомба

Лука Дончиќ беше одбран како трет пик на НБА-драфтот од страна на Атланта, а веднаш беше испратен во Далас. Дончиќ беше еден од фаворитите на драфтот, а многумина му го предвидуваа првото или второто место, а во Њујорк имаше поддршка од својата мајка Мирјам Потербин. Лука Дончиќ беше одбран како трет пик на НБА-драфтот од страна на Атланта, а веднаш

Бујното деколте го засени синот: Мајката на Лука Дончиќ е вистинска секс бомба

Бујното деколте го засени синот: Мајката на Лука Дончиќ е вистинска секс бомба

Бујното деколте го засени синот: Мајката на Лука Дончиќ е вистинска секс бомба (ФОТО) Лука Дончиќ беше одбран како трет пик на НБА-драфтот од страна на Атланта, а веднаш беше испратен во Далас. Дончиќ беше еден од фаворитите на драфтот, а многумина му го предвидуваа првото или второто место, а во Њујорк имаше поддршка од својата мајка Мирјам Потербин

Лука Дончиќ избран од Атланта, но ќе игра за Далас

Лука Дончиќ избран од Атланта, но ќе игра за Далас

Најталентираниот кошаркар во Европа, Словенецот Лука Дончиќ, е избран за трет пик од страна на Атланта, на овогодинешниот НБА драфт.  Но, поранешниот кошаркар на Реал (М) веднаш е проследен во редовите на Далас, а во спротивна насока, како замена за Дончиќ е испратен петиот пик Тре Јанг, плејмејкерот од Универзитетот Оклахома. Екипата на Феникс, пак,

Дончиќ ќе биде клучен дел од франшизата

Дончиќ ќе биде клучен дел од франшизата

Тренерот на „Далас Маверикс, Рик Карлајл откри дека во еден момент се исплашил оти неговиот тим нема да успее да го добие Словеецот Лука Дончиќ на драфтот, бидејќи тој е премногу добар. Дончиќ утрово беше избран како трет пик на драфтот од „Атланта Хокс“, која веднаш направи размена со „Далас“ за плејмејкерот Треј Јанг, петти пик, а го доби и правото

Му се остварил сонот – Лука Дончиќ оди во НБА, ќе игра за Далас

Му се остварил сонот – Лука Дончиќ оди во НБА, ќе игра за Далас

На синоќешниот драфт во НБА една од кошаркарските ѕзведи беше Словенецот Лука Дончиќ, феноменалниот бек-шутер на словенечката репрезентација и на Реал Мадрид. „Ми се оствари сонот“, изјави Лука по спектаклот на купување играчи во НБА одржан во Бруклин. Каде еден од најталентираните европски кошаркари ја продлжува кариерата? Дончиќ беше пик на Аталанта,

Ејтон прв пик, Дончиќ во Далас

Ејтон прв пик, Дончиќ во Далас

Кошаркарот на универзитетот Аризона, Деандре Ејтон е избран како прв пик, од страна на Феникс Санс, на драфтот во Њујорк. Најдобриот Европеец, Лука Дончиќ, НБА кариерата ќе ја започне кај Дирк Новицки во екипата на Далас Маверикс. Според најавите, Феникс не изненади со својот избор. Санси се решија за крилниот центар Ејтон, вториот пик го имаа Сакраменто

Сомнежите го испратија Дончиќ во неочекуван правец

Сомнежите го испратија Дончиќ во неочекуван правец

Атланта го избра Дончиќ (десно) како трет избор за потоа да го прати во Далас Сомнежите на одредени НБА-скаути придонесоа најталентираниот европски кошаркар Лука Дончиќ да заврши во Далас Маверикс, откако беше трет избор на драфтот од страна на Атланта хокс, за веднаш да биде разменет во клубот од Тексас, за петтиот пик Треј Јанг и за избор на драфтот