притисни ентер »

Гостиварци фатени со дрога во тетовско Камењане
Гостиварци фатени со дрога во тетовско Камењане

Гостиварци фатени со дрога во тетовско Камењане

Полициски службеници на СВР Тетово ноќеска (24 ноември), десетина минути по полноќ, во тетовско Камењане ги лишиле од слобода 23 годишник од гостиварска Горна Бањица и 33 годишник од Гостивар затоа што што при нивен и преглед на патничко моторно возило „фолксваген голф“ со гостиварски регистарски ознаки, во кое се превезувале, биле пронајдени и одзмени

Приведени две лица, кај нив најдена дрога

Приведени две лица, кај нив најдена дрога

Приведени две лица, кај нив најдена дрога На 24.11.2022 околу 00:10 часот во тетовско Камењане, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода Е.А.(23) од гостиварска Горна Бањица и Б.Џ.(33) од Гостивар затоа што што при нивен и преглед на патничко моторно возило „фолксваген голф“ со гостиварски регистарски ознаки, во кое се превезувале, биле

Приведени дилери во тетовско

Приведени дилери во тетовско

Полицијата привела две лица во тетовско, кај кои била пронајдена дрога. -На 24.11.2022 околу 00.10 часот во тетовско Камењане, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода Е.А.(23) од гостиварска Горна Бањица и Б.Џ.(33) од Гостивар затоа што што при нивен и преглед на патничко моторно возило „фолксваген голф“ со гостиварски регистарски ознаки,