притисни ентер »

Роналдо со два гола му донесе победа на Јувентус против Каљари

Роналдо со два гола му донесе победа на Јувентус против Каљари

Јувентус со 2-0 го победи Каљари, двата гола беа дело на Кристијано Роналдо во првото полувреме. Јувентус со 2-0 го победи Каљари, двата гола беа дело на Кристијано Роналдо во првото полувреме. Јувентус ги освите планираните три бода против Каљари, а херој на овој натпревар беше Кристијано Роналдо. Португалецот најпрво погоди во 38. минута за водство

Роналдо погоди два пати, Јувентус го победи Калјари

Роналдо погоди два пати, Јувентус го победи Калјари

Два гола на Кристијано Роналдо му беа доволни на Јувентус да го победи Калјари на домашен терен (2:0) и привремено да ја подобри својата позиција на табелата во Серија А. Гостите од Сардинија само на почетокот покажаа поголема желба да се обидат да го совладаат Буфон, но откако Јувентус ја презема доминацијата, набрзина постигна два гола и до крајот

Роналдо доволен за победа на Јувентус над Калјари

Роналдо доволен за победа на Јувентус над Калјари

Јувентус го совлада Калјари со 2-0 во натпревар од 8. коло од италијанската Серија А. Стрелец на двата гола за „старата дама“ беше Кристијано Роналдо кој уште во првото полувреме ги реши сите прашања околу победникот. Со овој триумф актуелниот шампион се искачи на втората позиција на првенствената табела со 16 бода, односно еден помалку од првопласираниот

Роналдо се погрижи Јувентус да ги освои бодовите против Калјари

Роналдо се погрижи Јувентус да ги освои бодовите против Калјари

Два гола на Кристијано Роналдо му беа доволни на актуелниот италјански фудбалски првак  Јувентус да го победи Калјари на домашен терен (2:0) и привремено да ја подобри својата позиција на табелата во Серија А. Гостите од Сардинија само на почетокот покажаа поголема желба да го совладаат Буфон, но откако Јувентус ја презема доминацијата, набрзина постигна

Јуве победи: Роналдо сам го реши Каљари

Јуве победи: Роналдо сам го реши Каљари

Со двата гола на Кристијано Роналдо постигнати уште во првото полувреме, екипата на Јувентус славеше со 2:0 на мечот против Каљари во рамките на 8. коло во Серија А. Јуве ја обезбеди четвртата сезонска победа и дојде на бода зад лидерот Милан, кој има меч помалку. Португалската ѕвезда постигна фантастичен гол за водство од 1:0 во 38. минута, за само

Каљари станува омилен противник на Роналдо – по хет-трикот, му даде уште два гола

Каљари станува омилен противник на Роналдо – по хет-трикот, му даде уште два гола

Јувентус им се врати на победите во италијанското првенство и тоа благодарение на својот најдобар играч Кристијано Роналдо. На домашен терен „бјанконерите“ го победија Каљари со 2-0, а двата погодока беа дело на португалскиот ас и тоа во првото полувреме. Всушност, двата ги постигна во период од четири минути, од 38. до 42. минута, но до крајот на

Два гола на Роналдо за три бода на Јуве против Каљари

Два гола на Роналдо за три бода на Јуве против Каљари

Јувентус со 2-0 го победи Каљари, двата гола беа дело на Кристијано Роналдо во првото полувреме. Јувентус ги освите планираните три бода против Каљари, а херој на овој натпревар беше Кристијано Роналдо. Португалецот најпрво погоди во 38. минута за водство од 1-0, а четири минути подоцна го постави и конечниот резултат. Во 69. минута се затресе и мрежата

Роналдо со два гола за четири минути му пресуди на Калјари

Роналдо со два гола за четири минути му пресуди на Калјари

Јувентус му се приближи на Милан на табелата во Серија А на само еден бод, откако актуелниот шампион славеше против Калјари со 2-0. Кристијано Роналдо во 38. минута погоди за 1-0, а само четири минути подоцна стрелаше и за водство од 2-0 на Јувентус. „Старата дама“ по осум одиграни меча има 16 бодови, односно еден бод помалку од Милан.

Кога е Роналдо тука, нема мака за Јувентус

Кога е Роналдо тука, нема мака за Јувентус

Старата дама без проблеми славеше против Кајлари Тоа што Андреа Пирло го најави пред мечот со Калјари, играчите на Старата дама го исполнија на теренот во Торино. Актуелниот италијански првак со 2:0 славеше на свој терен, а играч на мечт беше Кристијано Роналдо кој ги постигна двата погодоци за домаќините. Португалецот прво погоди во 38 минута, а само