притисни ентер »

Инди од ден на ден се послаба – заслужна е операцијата на желудник
Инди од ден на ден се послаба – заслужна е операцијата на желудник

Инди од ден на ден се послаба – заслужна е операцијата на желудник

Пејачката Индира Арадиновиќ – Инди јавно проговори за операцијата на желудникот која ја направила пред три години. Сега од оваа дистанца мисли дека изгледа добро, но дека тоа за малку ќе ја чинеше здравје. View this post on Instagram A post shared by 𝐈𝐍𝐃𝐘 (@indy_ara_indira) -Рецептот за мојата добра линија е дека пред три години се оперирав, едвај

Оваа модна блогерка ќе ви покаже како се комбинира бохо и еклектичен стил

Оваа модна блогерка ќе ви покаже како се комбинира бохо и еклектичен стил

Модната блогерка со потекло од Шпанија, Лаура Егуизабал има интересен начин на облекување- кобинација од бохо и еклектичен стил. Предимензионирани одела, бохо фустани, патики и каубојски чизми се само дел од стилските моменти на Лаура, а очилата за сонце ѝ се задолжителни. Таа умешно спојува high street парчиња со креации од познати дизајнери. Автентична

Моќен моден дoдаток - вратоврска

Моќен моден дoдаток - вратоврска

Благодарение на модните додатоци нашата облека добива свежина, момент на нешто ново и интересно. Стајлингот станува позабавен и оставаме впечаток на личност која знае што сака. Иако вратоврската е составен дел од машкиот гардеробер, сепак понекогаш наоѓа место и кај дамите. Една од првите славни личности што ја употреби беше актерјата Марлен Дитрих,

Викенд предлог - макси здолниште

Викенд предлог - макси здолниште

Како предлог парче за овој викенд го одвоивме макси здолништето.Тоа е толку прилагодливо на се, што едноставно ве мами да го облечете. Погодна е за во канцеларија, може да биде дел од летен бохо изглед, за одлична е за вечерно излегување или за дневна прошетка. Во зависност од приликата го одбирате и моделот на макси здолништето. Потесните модели се

Уличната мода во Њујорк има посебна префинетост

Уличната мода во Њујорк има посебна префинетост

Уличниот стил на дамите за време на модната недела во Њујорк, беше еднакво интересен како и самиот настан. Вљубеничките во модата гордо го прошетаа својот стајлинг низ улиците на метрополата, давајќи дополнителна инспирација за тренди есенски изглед. Њујорк дефинитивно има посебен префинет шмек испреплетен со субјективно прилагодување на трендовите