притисни ентер »

Со оваа должина на коса, ќе изгледате 5 години помладо: Ова е моментално најпопуларната фризура!
Со оваа должина на коса, ќе изгледате 5 години помладо: Ова е моментално најпопуларната фризура!

Со оваа должина на коса, ќе изгледате 5 години помладо: Ова е моментално најпопуларната фризура!

Оваа фризура ги нагласува најубавите делови на лицето Летото е вистинското време да експериментирате со косата, а една фризура стана особено популарна деновиве. Тоа е таканаречен француски боб, што е идеално решение ако сакате да постигнете бунтовен и шик изглед. Од останатите боб фризури, францускиот, се карактеризира со должината на косата до усните

Пет фризури за оваа есен: Добредојдовте назад 60-ти!

Пет фризури за оваа есен: Добредојдовте назад 60-ти!

Кога завршува летото, многу жени одлучуваат да направат нешто со косата, малку поради промена, а малку и за да ја освежат по летните жештини, кога косата е изложена на штетни фактори како што е УВ зрачењето. Фрузурате е исклучително важен фактор за целокупниот изглед, одлуката за промена не треба да се носи од денес за утре, па можеби затоа уште сега