притисни ентер »

Фенер со седум победи во низа блиску до плејофот во Евролигата
Фенер со седум победи во низа блиску до плејофот во Евролигата

Фенер со седум победи во низа блиску до плејофот во Евролигата

Фенербахче продолжува да е клубот во најдобра форма во Евролигата, откако ја забележа седмата победа во низа, овојпат со 82:75 над Макаби Тел Авив во Истанбул. Јан Весели повторно беше лидер со 18 поени, Нандо де Коло имаше 16, Дајшон Пјер 15, а Марко Гудуриќ 11, за втора победа над израелскиот ривал оваа сезона. По израмнетото прво полувреме во кое

Фенербахче повторно маестрален – седма победа во низа

Фенербахче повторно маестрален – седма победа во низа

Кошаркарите на Фенербахче продолжуваат да мелат се пред себе, откако во рамки на 22. коло славеа над Макаби Тел Авив со 82:75. Ова за турскиот гигант е седма победа во низа, а до неа дојдоа благодарение на одличната партија на триото Јан Весели-Нандо де Коло-Дајшон Пјер, кои заедно уфрлија 49 поени. Фенербахче сега има скор од 12 победи и десет порази,

Фенер со седум победи во низа блиску до плејофот во Евролигата

Фенер со седум победи во низа блиску до плејофот во Евролигата

Фенербахче продолжува да е клубот во најдобра форма во Евролигата, откако ја забележа седмата победа во низа, овојпат со 82:75 над Макаби Тел Авив во Истанбул. Јан Весели повторно беше лидер со 18 поени, Нандо де Коло имаше 16, Дајшон Пјер 15, а Марко Гудуриќ 11, за втора победа над израелскиот ривал оваа сезона. По израмнетото прво полувреме во кое

Фенер со седум победи во низа блиску до плејофот во Евролигата

Фенер со седум победи во низа блиску до плејофот во Евролигата

Фенербахче продолжува да е клубот во најдобра форма во Евролигата, откако ја забележа седмата победа во низа, овојпат со 82:75 над Макаби Тел Авив во Истанбул. Јан Весели повторно беше лидер со 18 поени, Нандо де Коло имаше 16, Дајшон Пјер 15, а Марко Гудуриќ 11, за втора победа над израелскиот ривал оваа сезона. По израмнетото прво полувреме во кое

Фенербахче ја продолжи низата победи со триумф над Макаби ТА

Фенербахче ја продолжи низата победи со триумф над Макаби ТА

Кошаркарите на Фенербахче ја продолжуваат победничката низа во Евролигата. Вечерва на домашен терен, турскиот тим го совладаа Макаби со 82:75 во меч од 22-то коло. За Фенер ова беше петта победа во низа во Евролигата, со што значително ја подобри својата позиција на табелата. Домашните до победата дојдоа со одлична игра во втората и третата четвртина,

Фенербахче продолжува со победите, Баерн триумфираше над Химки

Фенербахче продолжува со победите, Баерн триумфираше над Химки

Фенербахче продолжува со одличните партии во продолжението од сезоната во кошаркарската Евролига. Нова „жртва“ на избраниците на Кокошков беше израелската гордост, Макаби Тел Авив која ја поразија со 82-75. Израелците само во првата четвртина имаа предност во мечот (17-21), а останатите 30 минути пројдоа во доминација на тимот од Истанбул. Весели со

Фенербахче ја продолжи низата победи со триумф над Макаби ТА

Фенербахче ја продолжи низата победи со триумф над Макаби ТА

Кошаркарите на Фенербахче ја продолжуваат победничката низа во Евролигата. Вечерва на домашен терен, турскиот тим го совладаа Макаби со 82:75 во меч од 22-то коло. За Фенер ова беше петта победа во низа во Евролигата, со што значително ја подобри својата позиција на табелата. Домашните до победата дојдоа со одлична игра во втората и третата четвртина,