притисни ентер »

Првата електрична Дачија има неверојатна ниска цена за понудата
Првата електрична Дачија има неверојатна ниска цена за понудата

Првата електрична Дачија има неверојатна ниска цена за понудата

Претпоставувате, исто како кога Дачија започна нов живот со првиот Логан, така е и сега - одлучија да ја понудат сегашната технологија, да ја оптимизираат понудата и да ја пријават најниската можна цена. Името остана исто како кај мартовскиот концепт. Дачија Спринг е тука и е претставена како дел од големиот митинг на Рено еВејс, на кој концернот ја

„Dacia Spring Electric“ – aвтомобил на струја по пристапна цена (ФОТО/ВИДЕО)

„Dacia Spring Electric“ – aвтомобил на струја по пристапна цена (ФОТО/ВИДЕО)

Компанијата „Dacia“, која е сопственост на „Renault“, ја претстави сериската верзија на компактниот кросовер „Spring Electric“. Ова е првиот електричен автомобил во историјата на романската марка и ќе биде меѓу најевтините електрични автомобили на пазарот во Европа. Се претпоставува дека цената на стандардните модификации на „Spring“ нема да надмине

Првата електрична „Дачија“ има непобедива цена – Еве што нуди!

Првата електрична „Дачија“ има непобедива цена – Еве што нуди!

ПРВАТА електрична Дачија е создадена под идејата „електрична енергија за секого“. Претпоставувате, исто како кога Дачија започна нов живот со првиот Логан, така е и сега – тие одлучија да ја понудат сегашната технологија, да ја оптимизираат понудата и да ја овозможат најниската можна цена. Името остана исто како кај мартовскиот концепт. Dacia Spring

Dacia го претстави својот прв сериски модел на струја / ФОТО+ВИДЕО

Dacia го претстави својот прв сериски модел на струја / ФОТО+ВИДЕО

Dacia, која е во сопственост на Renault, ја претстави сериската верзија на компактниот кросовер Spring Electric. Станува збор за првиот електричен автомобил во историјата на романската марка и ќе биде меѓу најевтините електрични автомобили на пазарот во Европа. Се претпоставува дека цената на стандардните модификации на Spring Electric нема да надминуваат

Dacia го претстави малиот електричен модел Spring Electric

Dacia го претстави малиот електричен модел Spring Electric

Dacia го претстави првиот целосно електричен автомобил – малиот градски кросовер Spring Electric. Најавен уште во Март оваа година преку Dacia Spring Concept , новиот сериски модел дебитираше на Renault eWays настанот, како „најдостапно електрично возило во Европа“, според зборовите на компанијата. Колку достапно? Сеуште не знаеме, но од Dacia изјавија

Dacia го претстави моделот Spring Electric, кој ќе биде најевтиниот електричен модел во Европа

Dacia го претстави моделот Spring Electric, кој ќе биде најевтиниот електричен модел во Европа

Романската компанија Дачија го прошири својот асортиман на модели во Европа со претставување на својот прв електричен модел, Спринг електрик. Spring Electric не е само уште еден градски автомобил, туку првиот електричен модел на Dacia. Dacia Spring Дизајнот е препознатлив за оние кои го виделе Renault City K-Ze наменет за кинескиот пазар, кој се продава

Renault го покажа Megane eVision, премиера на Dacia Spring

Renault го покажа Megane eVision, премиера на Dacia Spring

Renault групацијата на денешниот eWays настан го претстави новиот Megane eVision концептот, заедно со електричниот Dacia Spring Француската компанија најави дека ќе ги прикаже концептниот автомобил кој ќе претставува најава за продукцискиот електричен модел на Renault брендот, како и серискиот електричен автомобил на романскиот бренд Dacia, моделот

Dacia го претстави својот прв електричен модел

Dacia го претстави својот прв електричен модел

Овој модел на Dacia ќе се произведува во Кина, ќе биде понуден на одреден број европски пазари, a во спецификацијата се најавени 33 kW како моќност и автономија со едно полнење до 271 километар Традицијата на Dacia e поврзана со успешниот обид да понуди достапни автомобили, а со првиот електричен модел ја пренесува таа амбиција и на пазарот на автомобили