притисни ентер »

Ждрепката за осминафиналето во Купот на Македонија ќе се одржи во вторник
Ждрепката за осминафиналето во Купот на Македонија ќе се одржи во вторник

Ждрепката за осминафиналето во Купот на Македонија ќе се одржи во вторник

Со денешните три меча од 1/16 финалето во Купот на Македонија, заврши и првата фаза од ова натпреварување. Шкендија, Шкупи и Борец се пласираа во следната рунда. Инаку жрепката за 1/8 финалето од Купот ќе се одржи во вторник, вообичено во просториите на Фудбалската федерација на Македонија. И во оваа фаза ќе се игра само еден натпревар, а покрај Шкендија,

Комплетирани осминафиналистите во Македонскиот фудбалски куп

Комплетирани осминафиналистите во Македонскиот фудбалски куп

Екипите на Шкендија, Шкупи и Борец се последните патници во осминафиналето на Македонскиот фудбалски куп. Во преостанатите три шеснаесетфинални пресметки, актуелниот шампион Шкендија попладнево триумфираше на гостувањето во Пехчево кај Кит Го, вицешампионот Шкупи со победа се врати од натпреварот на гостински терен во Велешта, а гостински триумф забележа

И Шкендија, Шкупи и Борец во 1/8 финалето од Купот на Македонија!

И Шкендија, Шкупи и Борец во 1/8 финалето од Купот на Македонија!

Попладнево се одиграа преостанатите три меча од првата рунда или 1/16 финалето на Купот на Македонија. Прволигашите беа сигурни и не дозволија никакви изненадувања. Шкендија со 2:0 го победи Кит Го во Штип, стрелци беа Шаља во 23. и Дориев во 90+2.минута, Борец со убедливи 4:1 славеше над тимот на Њу Старс, а Шкупи во Струга против Велешта, го обезбеди

Комплетирани осминафиналистите во Македонскиот фудбалски куп

Комплетирани осминафиналистите во Македонскиот фудбалски куп

Екипите на Шкендија, Шкупи и Борец се последните патници во осминафиналето на Македонскиот фудбалски куп. Во преостанатите три шеснаесетфинални пресметки, актуелниот шампион Шкендија попладнево триумфираше на гостувањето во Пехчево кај Кит Го, вицешампионот Шкупи со победа се врати од натпреварот на гостински терен во Велешта, а гостински триумф забележа

Шкендија, Борец и Шкупи се пласираа во осминафиналето на Купот на Македонија

Шкендија, Борец и Шкупи се пласираа во осминафиналето на Купот на Македонија

Попладнево беа одиграни три средби од првата рунда во Купот на Македонија, по што познати се и  последните екипи кои ќе играат ви 1/8_финалето. Прволигашите Шкендија, Борец и Шкупи ја оправдаа фаворитската улога и се пласираа во осминафиналето на Купот на Македонија . Сите три тима одиграа на гостински терен и тоа Тетовци славеа во Штип против Кит

Шкендија, Шкупи и Борец го комплетираа списокот на осминафиналисти во купот

Шкендија, Шкупи и Борец го комплетираа списокот на осминафиналисти во купот

Денеска се одиграа заостанатите три натпревари од Купот на Македонија по кои пласман во осминафиналето обезбедија и Шкендија, Шкупи и Борец. Денеска се одиграа заостанатите три натпревари од Купот на Македонија по кои пласман во осминафиналето обезбедија и Шкендија, Шкупи и Борец. Шкендија со 2-0 го победи Кит Го, Шупи со 1-0 беше подобар од Велешта,

Шкендија рутински се справи со Кит Го, во осминафиналето се пласираа и Шкупи и Борец

Шкендија рутински се справи со Кит Го, во осминафиналето се пласираа и Шкупи и Борец

По воведните Куп пресметките кои се одиграа минатата седмица, ова попладне дознавме уште три патници во осминафиналето на најмасовното натпреварување во нашата земја, откако фаворизираните тимови ја оправдаа ваквата улога на теренот. Шкендија без голема мака го победи Кит Го во Штип со 0:2 и ја изрази својата доминација уште од самиот старт на мечот,

Куп на Македонија: Шкендија подобра од Кит Го, Шкупи минимално со Велешта, Борец убедлив со Њу Старс

Куп на Македонија: Шкендија подобра од Кит Го, Шкупи минимално со Велешта, Борец убедлив со Њу Старс

Шкендија триумфираше над второлигашот Кит Го со 0-2 во натпревар од 1/16 финалето од Купот на Македонија. Водство од 0-1 за тетовци донесе косовскиот интернационалец Аденис Шала во 23. минута, додека конечните 0-2 ги постави . Со иста мера и Шкупи триумифираше над Велешта. Победничкиот погодок за тимот од Чаир го постигна Марко Ѓорѓиевски во судиското