притисни ентер »

Тројца Скопјани јизвршиле кражба во Спомен куќата „Мајка Тереза“, со нож и се заканувале на вработената
Тројца Скопјани јизвршиле кражба во Спомен куќата „Мајка Тереза“, со нож и се заканувале на вработената

Тројца Скопјани јизвршиле кражба во Спомен куќата „Мајка Тереза“, со нож и се заканувале на вработената

На 12.05.2022 полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.М.(22), Д.Ќ.(44) и малолетник, сите од Скопје. Тие се сомничат дека во 11.25 часот извршиле разбојништво во Спомен куќата на Мајка Тереза на ул.„Македонија“, при што со закана со нож кон вработената, одзеле пари. Тројцата се приведени во полициска станица, кај нив се пронајдени

Разбојници во спомен куќата на Мајка Тереза, со закана со нож одзеле пари

Разбојници во спомен куќата на Мајка Тереза, со закана со нож одзеле пари

Разбојници влегле во спомен куќата на Мајка Тереза во Скопје, при што со закана со нож кон вработената одзеле пари, соопшти МВР. var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]); „На 12 мај полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.М.(22), Д.Ќ.(44) и малолетник,

Со закана со нож ја ограбиле спомен куќата на Мајка Тереза

Со закана со нож ја ограбиле спомен куќата на Мајка Тереза

Со закана со нож двајца разбојници насилно влегле и ја ограбиле спомен куќата на Мајка Тереза во центарот на Скопје, соопшти МВР. -На 12 мај полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.М.(22), Д.Ќ.(44) и малолетник, сите од Скопје. Тие се сомничат дека во 11.25 часот извршиле разбојништво во Спомен куќата на Мајка Тереза на ул.„Македонија“,

Разбојници во спомен куќата на Мајка Тереза, со закана со нож одзеле пари

Разбојници во спомен куќата на Мајка Тереза, со закана со нож одзеле пари

Разбојници влегле во спомен куќата на Мајка Тереза во Скопје, при што со закана со нож кон вработената одзеле пари, соопшти МВР. „На 12 мај полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.М.(22), Д.Ќ.(44) и малолетник, сите од Скопје. Тие се сомничат дека во 11.25 часот извршиле разбојништво во Спомен куќата на Мајка Тереза на ул.„Македонија“,

СРАМОТА: Ограбена Спомен куќата на Мајка Тереза во Скопје

СРАМОТА: Ограбена Спомен куќата на Мајка Тереза во Скопје

СРАМОТА: Ограбена Спомен куќата на Мајка Тереза во Скопје На 12.05.2022 полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.М.(22), Д.Ќ.(44) и малолетник, сите од Скопје. Тие се сомничат дека во 11:25 часот извршиле разбојништво во Спомен куќата на Мајка Тереза на ул.„Македонија“, при што со закана со нож кон вработената, одзеле пари. Тројцата

Се кpaде насекаде, па дури и среде бел ден: Три лица ја огpaбиле спомен кyќата на Мајка Тереза

Се кpaде насекаде, па дури и среде бел ден: Три лица ја огpaбиле спомен кyќата на Мајка Тереза

-На 12.05.2022 полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.М.(22), Д.Ќ.(44) и малолетник, сите од Скопје. Тие се сомничат дека во 11.25 часот извршиле разбојништво во Спомен куќата на Мајка Тереза на ул.„Македонија“, при што со закана со нож кон вработената, одзеле пари. Тројцата се приведени во полициска станица, кај нив се пронајдени

Разбојници во спомен куќата на Мајка Тереза, со закана со нож одзеле пари

Разбојници во спомен куќата на Мајка Тереза, со закана со нож одзеле пари

Разбојници влегле во спомен куќата на Мајка Тереза во Скопје, при што со закана со нож кон вработената одзеле пари, соопшти МВР. „На 12 мај полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.М.(22), Д.Ќ.(44) и малолетник, сите од Скопје. Тие се сомничат дека во 11.25 часот извршиле разбојништво во Спомен куќата на Мајка Тереза на ул.„Македонија“,

Кражба во куќата на Мајка Тераза, полицијата уапси три лица

Кражба во куќата на Мајка Тераза, полицијата уапси три лица

Министерството за внатрешни работи информира дека полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.М.(22), Д.Ќ.(44) и малолетник, сите од Скопје. Тие се сомничат дека во 11.25 часот извршиле разбојништво во Спомен куќата на Мајка Тереза на ул.„Македонија“, при што со закана со нож кон вработената, одзеле пари, информираат од полицијата. Тројцата

Тројца скопјани ја ограбиле Спомен куќата на Мајка Тереза

Тројца скопјани ја ограбиле Спомен куќата на Мајка Тереза

Тројца Скопјани од кои едниот малолетник извршиле разбојништво и одзеле пари од Спомен куќата на Мајка Тереза во центарот на Скопје. Разбојниците се приведени во полиција. „На 12.05.2022 полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.М.(22), Д.Ќ.(44) и малолетник, сите од Скопје. Тие се сомничат дека во 11.25 часот извршиле разбојништво

Приведени тројца разбојници, одземеното вратено кај сопственикот

Приведени тројца разбојници, одземеното вратено кај сопственикот

Полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода 22-годишниот А.М., 44-годишниот Д.Ќ. и малолетник, сите од Скопје, извести МВР. Тие се сомничат дека во 11.25 часот извршиле разбојништво во Спомен куќата на Мајка Тереза на ул.„Македонија“, при што со закана со нож кон вработената, одзеле пари, велат од МВР. Тројцата се приведени во полициска