притисни ентер »

Xiaomi Mi A3: Спецификации и фотографии!
Xiaomi Mi A3: Спецификации и фотографии!

Xiaomi Mi A3: Спецификации и фотографии!

Една од најдобро продаваните Android серии наскоро ќе ја добие третата генерација смартфони. Запознајте го Xiaomi Mi 3:. Уредот ќе доаѓа со голема промена во дизајнот, отстранувајќи го 6 инчниот, 18:9, панел кај минатогодишниот Mi A2 за дисплеј со иста големина, но со notch. Резолуцијата ќе биде Full-HD+ со 2240 x 1080 пиксели, но панелот ќе биде AMOLED,

Xiaomi Mi A3 доаѓа наскоро со одлична тројна камера

Xiaomi Mi A3 доаѓа наскоро со одлична тројна камера

Xiaomi наскоро ќе ја продолжи евтината A серија со нов смартфон кој ќе има ниска цена, а ќе понуди сосема квалитетни перформанси со цел да се бори со се посилната конкуренција на Huawei. Според последните информации Xiaomi Mi A3 ќе донесе 6 инчен Full HD+ AMOLED дисплеј, ќе работи со осум-јадрен Snapdragon 730 процесор, 4 GB RAM, 64 и 128 GB основна