притисни ентер »

Зверев: Се гледам себеси како човек кој може да го победи Ѓоковиќ во Токио
Зверев: Се гледам себеси како човек кој може да го победи Ѓоковиќ во Токио

Зверев: Се гледам себеси како човек кој може да го победи Ѓоковиќ во Токио

Александер Зверев има самодоверба дека тој ќе биде човекот кој би застанал на патот на залетаниот Новак Ѓоковиќ. Српскиот ас атакува на златен медал на Летните Олимписки Игри во Токио, а потоа ќе се обиде да стигне до нова Грен слем титула на УС Опен. „За да победите играч како Ѓоковиќ, треба да направите работи што многу малку играчи можат да ги направат