притисни ентер »

Рамос повика 500 гости на свадба, а меѓу нив не е – Роналдо!
Рамос повика 500 гости на свадба, а меѓу нив не е – Роналдо!

Рамос повика 500 гости на свадба, а меѓу нив не е – Роналдо!

Еден од најдобрите дефанзивци во светот и капитен на Реал Мадрид, Серхио Рамос саботава конечно ќе се венча. Рамос е во врска со Пилар Рубио од 2012 година и со неа има три сина, а на свадбата повика 500 гости. „Марка“ пишува дека на свадбата нема да присуствува поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо. Шпанскиот медиум пишува дека по

Рамос прави свадба – го покани Пике, ама го нема Роналдо!

Рамос прави свадба – го покани Пике, ама го нема Роналдо!

На 15 јуни капитенот на Реал, Серхио Рамос и неговата свршеница Пилар Рубио официјално ќе стапат во брак иако заедно живеат долго време и имаат деца. Шпанските медиуми го објавија списокот на гости, ќе ги има над 500, а меѓу нив, разбирливо, и голем дел од светот на фудбалот. Најголемо изненадување е поканата кон Жерард Пике, непријателот на Реал со

Еј-Си/Ди-Си ќе свират на свадбата на Серхио Рамос, Роналдо не е поканет

Еј-Си/Ди-Си ќе свират на свадбата на Серхио Рамос, Роналдо не е поканет

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, не го поканил Кристијано Роналдо на она што беше наречено свадба на годината во Шпанија, што ќе се одржи в сабота во светски познатата катедрала во Севилја. Рамос и ТВ-водителката Пилар Рубио ќе се венчаат по седум години врска, период за кој добија тројца синови. Меѓу поканетите гости се Дејвид и Викторија Бекам,

Рамос за свадбата испрати 500 покани, меѓу нив го нема Роналдо, а причината е добро позната

Рамос за свадбата испрати 500 покани, меѓу нив го нема Роналдо, а причината е добро позната

Еден од најдобрите светски дефанзивци и долгогодишен капитен на Реал Мадрид Серхио Рамос оваа сабота конечно се зени. Велиме конечно затоа што Рамос со својата девојка Пилар Рубио се од 2012. година и со неа имаат три сина. Овој викенд парот одлучи да се венча, а на свадбата поканија 500 гости. Нано што пренесува „Marca“, на свадбата нема да присуствува

Рамос се жени, а Роналдо не е поканет на венчавката поради една ситуација

Рамос се жени, а Роналдо не е поканет на венчавката поради една ситуација

Серхио Рамос следниот викенд ќе прави венчавка во Севиља, а на церемонијата се поканети дури 500 гости. Интересно, еден од тие 500 поканети нема да биде Кристијано Роналдо, според пишувањата на “Marca”. Иако со него во Реал Мадрид ја делеше соблекувалната цели девет години, Рамос не го поканил Португалецот. За споредба, на свадбата ќе се појават Дејвид

Рамос не го поканил Кристијано на неговата свадба

Рамос не го поканил Кристијано на неговата свадба

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос не го поканил својот поранешен соиграч Кристијано Роналдо на претстојната свадба. Рамос ќе се ожени за својата долгогодишна девојка Пилар Рубио во сабота во Шпанија. Меѓу гостите, сепак, се Дејвид и Викторија Бекам. Фудбалерот на Барселона Жерар Пике и неговата сопруга Шакира се исто така на листата, како и вкупно

Рамос на свадбата поканил легенди и тројца фудбалери од Барселона

Рамос на свадбата поканил легенди и тројца фудбалери од Барселона

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, ја подготвува свадбата со свршеницата Пилар Рубио, а тројца фудбалери од Барселона ќе бидат присутни на големата церемонија. Двјацата се во врска веќе подолго време, па решија да си го кажат судбоносното „да“. На свадбата ќе свири познатата група „АС/ДС“, а тројца фудбалери од лутиот ривал Барселона ќе бидат

Роналдо не доби покана за свадбата на Рамос

Роналдо не доби покана за свадбата на Рамос

Капитенот на Реал Мадрид и шпански репрезентативец Серхио Рамос на 15 јуни ќе прави венчавка од соништата со својата долгогодишна избраничка Пилар Рубио, а меѓу поканетите ВИП гости го нема единствено Кристијано Роналдо. Како што информираат шпанските медиуми, Португалецот и неговата девојка Георгина Родригез не добиле покана да бидат дел од церемонијата

Роналдо не е поканет на свадбата на Серхио Рамос

Роналдо не е поканет на свадбата на Серхио Рамос

Капитенот на Реал Мадрид и шпански репрезентативец Серхио Рамос на 15 јуни ќе прави венчавка од соништата со својата долгогодишна избраничка Пилар Рубио, а меѓу поканетите ВИП гости го нема единствено Кристијано Роналдо. Како што информираат шпанските медиуми, Португалецот и неговата девојка Георгина Родригез не добиле покана да бидат дел од церемонијата