притисни ентер »

„ЏЕЈМС VS ЈОКИЌ“: Маж и жена тепаа брачен пар на трибините!
„ЏЕЈМС VS ЈОКИЌ“: Маж и жена тепаа брачен пар на трибините!

„ЏЕЈМС VS ЈОКИЌ“: Маж и жена тепаа брачен пар на трибините!

Помисливте дека нема тепачки меѓу навивачите во НБА лигата, сте се измамиле.. Лејкерси во дербито го совладаа Денвер , а после завршувањето на натпреварот дојде до ретко виден инцидент во НБА лигата – тепачка на трибините. За ситуацијата да биде уште „полуда“ двете машки лица беа во дресови на Леброн Џејмс и Никола Јокиќ. Punches thrown in the stands

Бокс на натпревар во НБА лигата

Бокс на натпревар во НБА лигата

ЛА Лејкерс го победија Денвер на синoќешниот натпревар во НБА лигата со 105-96 на негов паркет. Борбата на теренот с епрефрли и на трибините, два брачни пара се стешаа на трибините што предизвика големо внимание. Често на натпреварите во САД се случуваат вакви инциденти, ова е посследниот вонизата на „несреќни“ ситуации. Punches thrown in the stands

Тепачка на трибини во НБА лигата: Како изгледаат хулигани на американски начин?

Тепачка на трибини во НБА лигата: Како изгледаат хулигани на американски начин?

Екипата на Лос Анџелес Лејкерс игра одлично оваа сезона, а синоќа славеше на гостувањето кај Денвер, но вниманието на американските медиуми го привлече една тепачка која се случи на трибините. Имено, се случи пресметка меѓу фановите, а во овој случај брачен пар кој беше поддржувач на Лејкерс нападнаа друга брачна двојка од спротивниот табор. По вербалниот