притисни ентер »

Фрапе од банана и аронија
Фрапе од банана и аронија

Фрапе од банана и аронија

Потребни состојки: 2 банани исечени на парчиња 6 бисквити крупно искршени 3-4 лажици аронија (може и смрзната) 1 лажица ленено семе 500 мл млеко од фрижидер Од оваа количина излегуваат две чаши фрапе. Начин на подготовка: Бананите, бисквитите, аронијата, лененото семе и половина од млекото ставете ги во сад за рачен блендер. Изблендајте додека да се