притисни ентер »

Розберг: Саинс, засега, не е дораснат за светска титула
Розберг: Саинс, засега, не е дораснат за светска титула

Розберг: Саинс, засега, не е дораснат за светска титула

Поранешниот Ф1 шампион, Нико Розберг смета дека Карлос Саинс Јуниор мора да го крене своето ниво ако сака да биде конкурент за светската титула, додавајќи дека во моментов не е „дораснат“ за борба со Макс Ферстапен. Добивај вести на вибер> Иако има еден од најбрзите болиди во овогодишниот шампионат, Саинс Јуниор е само петти во генерален пласман со

Нова победа за Ферстапен, ги претекна Кларк и Лауда

Нова победа за Ферстапен, ги претекна Кларк и Лауда

ФОРМУЛА 1 – ТРКА ВО КАНАДА Возачот на Ред бул, Макс Ферстапен победи на трката за големата награда (ГН) на Канада во Формула 1 (Ф1), на патеката „Жил Вилнев“ во Монтреал. За Ферстапен тоа беше 26-та победа во Ф1, една повеќе од легендарните поранешни светски шампиони Џим Кларк и Ники Лауда. Ферстапен триумфира вторпат по ред сезонава, односно по петти

Верстапен ја зголеми предноста, Леклер му се доближи на Перез

Верстапен ја зголеми предноста, Леклер му се доближи на Перез

Макс Верстапен со победата во Канада ја зголеми предноста на врвот во генералниот пласман во Формула 1 шампионатот. Холанѓанецот, кој ја брани титулата од ланската сезона, сега стои на чело со 175 бода. Откажувањето на Серхио Перез во Монтреал значи дека Чарлс Леклер стигна на три бода во однос на вториот возач на Ред Бул. Мексиканецот има 129 бода,

Ферстапен стравувал дека Ферари се пребрзи

Ферстапен стравувал дека Ферари се пребрзи

Светскиот шампион Макс Ферстапен можеби изгледал сигурен во одбраната на првото место од Карлос Саинс Јуниор во финишот на вчерашното Канадско ГП, но признава дека стравувал дека болидите на Ферари се многу побрзи од неговиот Ред бул. По излегувањето на безбедносното возило по инцидентот на Јуки Цунода во Алфа Таури, Саинс беше веднаш зад Ферстапен

Ферстапен стравувал дека Ферари се пребрзи

Ферстапен стравувал дека Ферари се пребрзи

Светскиот шампион Макс Ферстапен можеби изгледал сигурен во одбраната на првото место од Карлос Саинс Јуниор во финишот на вчерашното Канадско ГП, но признава дека стравувал дека болидите на Ферари се многу побрзи од неговиот Ред бул. По излегувањето на безбедносното возило по инцидентот на Јуки Цунода во Алфа Таури, Саинс беше веднаш зад Ферстапен

Ферстапен стравувал дека Ферари се пребрзи

Ферстапен стравувал дека Ферари се пребрзи

Светскиот шампион Макс Ферстапен можеби изгледал сигурен во одбраната на првото место од Карлос Саинс Јуниор во финишот на вчерашното Канадско ГП, но признава дека стравувал дека болидите на Ферари се многу побрзи од неговиот Ред бул. По излегувањето на безбедносното возило по инцидентот на Јуки Цунода во Алфа Таури, Саинс беше веднаш зад Ферстапен

Ферстапен стравувал дека Ферари се пребрзи

Ферстапен стравувал дека Ферари се пребрзи

Светскиот шампион Макс Ферстапен можеби изгледал сигурен во одбраната на првото место од Карлос Саинс Јуниор во финишот на вчерашното Канадско ГП, но признава дека стравувал дека болидите на Ферари се многу побрзи од неговиот Ред бул. Добивај вести на вибер> По излегувањето на безбедносното возило по инцидентот на Јуки Цунода во Алфа Таури, Саинс беше

Ферстапен стравувал дека Ферари се пребрзи

Ферстапен стравувал дека Ферари се пребрзи

Светскиот шампион Макс Ферстапен можеби изгледал сигурен во одбраната на првото место од Карлос Саинс Јуниор во финишот на вчерашното Канадско ГП, но признава дека стравувал дека болидите на Ферари се многу побрзи од неговиот Ред бул. По излегувањето на безбедносното возило по инцидентот на Јуки Цунода во Алфа Таури, Саинс беше веднаш зад Ферстапен

Ферстапен исто така ја освои Канада

Ферстапен исто така ја освои Канада

Шеста победа на Ферстапен оваа сезона Возачот на Ред Бул и официјален светски шампион Макс Ферстапен победи на трката за Големата награда на Канада. Ферстапен дојде до нова победа во сезоната во Канада Ферстапен е во животна форма, па продолжи да доминира во Канада, постигнувајќи го шестиот триумф во девет трки сезонава. Иако без радио комуникација