притисни ентер »

Теодор Тодески потпиша за Бутел
Теодор Тодески потпиша за Бутел

Теодор Тодески потпиша за Бутел

Бутел донесе значително засилување за наредната сезона откако скопскиот суперлигаш го официјализираше трансферот на Теодор Тодески, младиот лев бек за кого се интересираа неколку клубови од елитното друштво. Левиот бек потекнува од составот на Прилеп, играше за Металург, а потоа беше член и на Алкалоид и Мулти Есенс, од чии редови се приклучува на

Тодески две сезони во Бутел, се надева дека ќе напредува под раководство на Кузманоски

Тодески две сезони во Бутел, се надева дека ќе напредува под раководство на Кузманоски

Младиот Теодор Тодески во следните две сезони ќе ги брани боите на Бутел Скопје. Левиот бек потекнува од составот на Прилеп, играше за Металург, а потоа беше член и на Алкалоид и Мулти Есенс. Иако имаше многу опции за продолжување на кариерата, сепак прилепчанецот реши да го одбере скопскиот клуб. -Се одлучив да потпишам за Бутел, иако имав понуда

Теодор Тодески ќе тресе мрежи за скопски Бутел

Теодор Тодески ќе тресе мрежи за скопски Бутел

Македонскиот суперлигаш Бутел Скопје работи на тимот за следната сезона. Нов член на бутелчани е Теодор Тодески кој доаѓа од редовите на Мулти Есенс. Станува збор за млад лев бек кој има огромен потенцијал. Тодески потекнува од школата на Прилеп, потоа играше за Металург, а беше член и на Алкалоид и Мулти Есенс. Сега младиот ракометар ќе ја продолжи

Тодески се договори со Бутел: Овде гледам шанса за напредок на мојата игра

Тодески се договори со Бутел: Овде гледам шанса за напредок на мојата игра

Тимот на РК Бутел го обезбеди и второто засилување за натпреварувачката 2024/2025, а тоа е 21-годишниот Теодор Тодески. Тодески потекнува од школата на Прилеп од каде заврши во Скопје каде прво беше дел од Металург, па преку Алкалоид и Мулти Есенс стигна до Бутел со кого потпиша двегодишен договор. Претходно прволигашот го ангажираше репрезентативецот

Бутел го промовираше Тодески

Бутел го промовираше Тодески

Екипата на Бутел Скопје денеска претстави нов играч за следните две години. Теодор Тодески, лев бек кој минатата година ги бранеше боите на Мулти Есенс, a претходно играше и за Алкалоид и Металург е новата аквизиција на овој скопски клуб. Тодески е второто ново име во Бутел Скопје, претходно го претставија Пикерот Драган Шољиќ, од екипата заминаа Владимир