притисни ентер »

Volkswagen го претстави електричниот ID. Roomzz
Volkswagen го претстави електричниот ID. Roomzz

Volkswagen го претстави електричниот ID. Roomzz

Електричниот голем SUV кој Volkswagen го најавува со ID. Roomzz ја користи модуларноста на електричните возила за да понуди три реда седишта и многу, многу простор во возило долго само 4.9 метри! Една од најважните придобивки на електричните возила е нивната модуларност, односно можноста компонентите да бидат „спакувани“ на начин кој ќе резултира со

Volkswagen го претстави SUV моделот на иднината / ФОТО

Volkswagen го претстави SUV моделот на иднината / ФОТО

Наречен I.D. Roomzz, овој VW ќе се обиде да го искористи актуелниот момент на популарност на електрификацијата и SUV моделите со три реда на седишта. Базиран на платформата MEB, моделот е поголем од I.D. Crozz кој дебитираше во Лос Анџелес во 2017 година. Должината е 4.915 mm, ширината 1.890 mm, висината 1.760 mm, а меѓуоскиното растојание 2.965 mm

Volkswagen ја обнови стратегијата за електрификација

Volkswagen ја обнови стратегијата за електрификација

Volkswagen Group на својата годишна прес-конференција испрати многу важни пораки до медумите. Како почетна точка за нив може да се смета искажувањето на шефот на групата, Херберт Дис, кој рече дека во блиските децении нема да има алтернатива за електричната мобилност. Според ова станува јасно дека место ветените 50 нови модели, во следната декада,

Volkswagen ID. Roomzz Concept во Шангај 2019

Volkswagen ID. Roomzz Concept во Шангај 2019

Eелектричниот SUV концепт на брендот има убава автономија од 450 km, а најубавата вест е дека на пазарот треба да се појави за две години… Во Шангај VW го претстави својот нов електричен SUV модел, концепт Volkswagen ID. Roomzz , долг 4.920 mm (за 42 mm подолг од Touareg ), а во оваа фаза има четири седишта, додека во производна верзија ќе има седум

Електричниот Volkswagen: Поудобен од Touareg, попрактичен од Tesla

Електричниот Volkswagen: Поудобен од Touareg, попрактичен од Tesla

Volkswagen го тргна превезот од својот најголем електричен модел досега што наскоро ќе биде претставен во концептно издание на салонот во Шангај. Како што кажува самото име, моделот I.D. Roomzz доаѓа од семејството електрични модели на VW, а неговата големина навестува деа се работи за најудобното нешто што го изработиле досега. Од компанијата велат

Volkswagen прави автомобил со правоаголен волан!

Volkswagen прави автомобил со правоаголен волан!

Германците од Volkswagen покажаа скици од големиот електричен кросовер, кој ќе го носи името ID. Roomzz. Иновацијата ќе дебитира на саемот во Шангај и судејќи по фотографиите ќе рсполага со иструмент табла во таканаречениот минималистичен стил. Уредите ќе бидат целосно електронски, а формата на воланот нема да биде кружна. Концептот е навестување за

Електричниот новитет од Volkswagen: Поудобен од Touareg, попрактичен од Tesla

Електричниот новитет од Volkswagen: Поудобен од Touareg, попрактичен од Tesla

Volkswagen го тргна превезот од својот најголем електричен модел досега што наскоро ќе биде претставен во концептно издание на салонот во Шангај. Како што кажува самото име, моделот I.D. Roomzz доаѓа од семејството електрични модели на VW, а неговата големина навестува деа се работи за најудобното нешто што го изработиле досега. Од компанијата велат

Ауто Шангај 2019: Volkswagen ID Roomzz како подвижна дневна соба

Ауто Шангај 2019: Volkswagen ID Roomzz како подвижна дневна соба

Студијата Volkswagen ID Roomzz ја прикажува новата слобода за распоредување на седиштата што ја овозможува автопилотираното возење. Сериската изведба на големиот СУВ со три реда седишта ќе стартува во Кина во 2021 година. За погонот се знае, електричен е. Volkswagen ја претстави студијата ID Roomzz во предвечерието на салонот во Шангај. Петметарскиот

Шангај 2019: Volkswagen ID. Roomzz Concept

Шангај 2019: Volkswagen ID. Roomzz Concept

Вториот концептен електричен SUV на брендот доаѓа со возен опсег од 450 километри, а неговата производна верзија се очекува во 2021 година Германскиот гигант на шоуто во Шангај официјално го претстави својот нов електричен SUV модел, концептниот Volkswagen ID. Roomzz . Со должина од 4.920 милиметри, новиот електричен SUV е за 42 милиметри подолг од