притисни ентер »

Ги менуваат улогите: Роси во Mercedes, Хамилтон на Yamaha

Ги менуваат улогите: Роси во Mercedes, Хамилтон на Yamaha

Италијанскиот мотоциклист ќе седне зад воланот на болдиот на Mercedes, додека Британецот ќе се проба на Yamaha Валентино Роси и Луис Хамилтон ќе бидат протагонисти на „замената на векот“. Официјално е потврдено дека настанот ќе се одржи на 9. декември во Валенсија. Возачот на Yamaha, Роси веќе го испроба шампионскиот болид на Mercedes и се пофали со

Замена на векот: Роси седнува во Мерцедес, Хамилтон ќе вози Јамаха

Замена на векот: Роси седнува во Мерцедес, Хамилтон ќе вози Јамаха

Едни од најдобрите возачи во историјата на Ф1 и МотоГП, Луис Хамилтон и Валентино Роси, ќе ги променат улогите на настан кој ќе се одржи во Валенсија. Валентино Роси ќе го вози болидот на Мерцедес, додека Хамилтон ќе вози Јамаха. Настанот ќе се одржи во Валенсија на 9 декември, а ова нема да е првпат двајцата да бидат во различни спортови. Роси веќе

„Трејд на векот“: Роси во Мерцедес, Хамилтон на Јамаха

„Трејд на векот“: Роси во Мерцедес, Хамилтон на Јамаха

Валентино Роси и Луис Хамилтон ќе бидат протагонисти на „трејдот на векот“. Италијанскиот мотоциклист ќе седна во болидот на Мерцедес, додека Британецот ќе го испроба моторот на Јамаха. Овој настан доби официјална потврда од двете страни и ќе се случи на 9 декември во Валенсија. Популарниот „Доктор“ веќе имал можност да го вози болидот на Мерцедес