притисни ентер »

Mercedes-AMG C63: Четири цилиндри се доволни за статус „најсилен“
Mercedes-AMG C63: Четири цилиндри се доволни за статус „најсилен“

Mercedes-AMG C63: Четири цилиндри се доволни за статус „најсилен“

Токму така, зад името што некогаш го носеше моќниот V8, сега се крие дволитарски 4-цилиндричен мотор кој со турбина и електрична асистенција дава многу, според Мерцедес, и доволно да го замени моќниот V8. Иако производителите се фокусираат на една иновација при претставувањето на новите генерации, Mercedes одлучи да направи два, па дури и три големи

Крај за моторот V8: Mercedes го претстави хибридот C63 S E Performance

Крај за моторот V8: Mercedes го претстави хибридот C63 S E Performance

Mercedes-AMG конечно и официјално го претстави сосема новиот спортски C63, а иако неговиот мотор е половина од стариот C63, на новиот модел нема да му недостасуваат исклучителни перформанси бидејќи комбинацијата на електрични и бензински мотори произведува дури 680 коњски сили. Првиот Mercedes-Benz C63 AMG од 2008 година засекогаш ќе има посебно место

Mercedes го претстави новиот AMG C63 S со plug-in хибриден погон

Mercedes го претстави новиот AMG C63 S со plug-in хибриден погон

Новиот Mercedes-AMG C63 S Е Performanсe пристигнува со неколку новитети, но најзначаен е менувањето на V8 за четирицилиндричен агрегат Новиот Mercedes-AMG C63 S E Performance со невообичаено мал, но исклучително моќен мотор. Четирицилиндерскиот агрегат со запремнина од два литри испорачува 680 КС благодарение на PHEV поставката, така што V8 моторот

ПРЕМИЕРА: Новиот Mercedes-AMG C63 го заменува моќниот V8 со 4-цилиндерски хибрид со 680 коњски сили!

ПРЕМИЕРА: Новиот Mercedes-AMG C63 го заменува моќниот V8 со 4-цилиндерски хибрид со 680 коњски сили!

Пристапот кај новиот Mercedes-AMG C63 S E Peformance е радикално поинаков – нема веќе голем V8, туку на негово место доаѓа моќен и ефикасен хибриден погон кој комбинира 2-литарски турбо-бензинец со моќен електромотор. Погонот на новиот Mercedes-AMG C63 S E Performance комбинира 2-литарски турбо-бензинец кој веќе се вградува во SL 43 и Mercedes-AMG

Mercedes-AMG утре ќе го претстави електрифицираниот C63 E Performance

Mercedes-AMG утре ќе го претстави електрифицираниот C63 E Performance

Mercedes-AMG утре ќе ја претстави својата нова интерпретација за врвна C-класа – која благодарение на плаг-ин хибриден погон ќе има повеќе од 600 коњски сили! Новиот Mercedes-AMG C63 најверојатно ќе го носи суфискот E Performance. Веќе знаеме дека новиот мега-седан на AMG-дивизијата ќе носи плаг-ин хибриден погон, но не ја знаеме неговата целосна ознака

Новиот Mercedes-AMG C 63 SE Performance: четири цилиндри за статус најмоќен / ФОТО+ВИДЕО

Новиот Mercedes-AMG C 63 SE Performance: четири цилиндри за статус најмоќен / ФОТО+ВИДЕО

Долго време, овој индекс не ја одразува вистинската зафатнина на моторот под хаубата на перформантната верзија на С-класата, а во претходната генерација, моќниот автомобил беше придвижуван од битурбо V8 единица со работна зафатнина од 4.0-литри. Сепак, оваа генерација на перформантната C-класа се збогува со тој голем мотор. Новиот модел ќе се продава