притисни ентер »

Сакате на одмор да доживеете страст? Најдобри дестинации за летна авантура за мажите и жените
Сакате на одмор да доживеете страст? Најдобри дестинации за летна авантура за мажите и жените

Сакате на одмор да доживеете страст? Најдобри дестинации за летна авантура за мажите и жените

Дали знаевте дека покрај плажата, знаменитостите, гастрономијата, настанот и другите интересни моменти, постои и многу интересен концепт како што е сексуалниот туризам?  Овој туризам не постои само, туку активно се развива. За сите кои го сакаат овој вид на летување, кои сакаат да доживеат жешка и страсна авантура ви предлагаме неколку дестинации.

Пет едноставни совети како до повеќе секс во врската

Пет едноставни совети како до повеќе секс во врската

Одвоивме неколку совети со чија помош ќе го зачините сексуалниот живот, но и повеќе ќе го подобрите во врската. 1. Спиење Повеќе сон значи подобра сексуална активност. Студија од Универзитетот Мичиген тврди дека младите жени кои повеќе спијат до 14% се повеќе расположени и подготвени за секс. 2. Запишување на фантазиите Докторката Лора Берман советува

Пет едноставни совети како до повеќе секс во врската

Пет едноставни совети како до повеќе секс во врската

Одвоивме неколку совети со чија помош ќе го зачините сексуалниот живот, но и повеќе ќе го подобрите во врската. 1. Спиење Повеќе сон значи подобра сексуална активност. Студија од Универзитетот Мичиген тврди дека младите жени кои повеќе спијат до 14% се повеќе расположени и подготвени за секс. 2. Запишување на фантазиите Докторката Лора Берман советува

5 најдобри сексуални совети за жени, според експертите

5 најдобри сексуални совети за жени, според експертите

Понекогаш е само истражување нови техники или играчки, а понекогаш е потребно да излезете од вашата комфорт зона за да ги зачините работите малку. Ние издвоивме 5 најдобри совети за жените кога станува збор за секс, а експертите се согласуваат со сите нив. Сексуални совети за жени Бидете отворени за испробување нови работи Мажите копнеат по жената

Женска навика со која станувате подобри во кревет

Женска навика со која станувате подобри во кревет

Постојат многу начини да го подобрите вашиот сексуален живот, а еден од нив е многу едноставен. Истражувањата покажаа дека многу жени се срамат да стенкаат и воздивнуваат за време на сексот, иако чувствуваат природна потреба за тоа. Тоа стенкање е всушност добро и може да го подобри сексот и затоа не треба да го ограничуваме, докажа студија објавена

Грешки кои жените ги дозволуваат за време на сексот

Грешки кои жените ги дозволуваат за време на сексот

Нашата сексуалност е сложена. Бидејќи секоја врска бара континуирана комуникација и внимание, истото важи и за вашиот интимен партнер. Истражувањето на сексуалноста и споделување на откритија со вашиот партнер може да биде наградувачко и ризично. За да уживате во целосна и задоволувачка интимност, добра идеја е да се избегнат некои погрешни чекори

Во пресрет на ЕП 2020: Фудбал или секс?

Во пресрет на ЕП 2020: Фудбал или секс?

Многу пати се дебатирало околу тоа што е поважно за мажите во животот, фудбалот или интимноста со саканата. Од анкетираните мажи во неколку европски земји, дури 72 проценти, кои исто така се фанови на фудбалот, признале дека повеќе би сакале да го гледаат натпреварот отколку да имаат интимни односи со саканата. И, не само што мажите го бираат фудбалот