притисни ентер »

Гостиварец уапсен во Мала Речица за поседување на кокаин, двајца скопјани за марихуана
Гостиварец уапсен во Мала Речица за поседување на кокаин, двајца скопјани за марихуана

Гостиварец уапсен во Мала Речица за поседување на кокаин, двајца скопјани за марихуана

Полициски службеници на СВР Тетово ноќеска околу 3 часот и 35 минути, на улица „Љуботенска“ во тетовска Мала Речица, го лишиле од слобода 28-годишниот Н.С. од Гостивар, затоа што кај него бил пронајден и одземен кокаин. . Тој е задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок. Претходно

Гостиварец уапсен во Мала Речица за поседување на кокаин, двајца скопјани за марихуана

Гостиварец уапсен во Мала Речица за поседување на кокаин, двајца скопјани за марихуана

Полициски службеници на СВР Тетово ноќеска околу 3 часот и 35 минути, на улица „Љуботенска“ во тетовска Мала Речица, го лишиле од слобода 28-годишниот Н.С. од Гостивар, затоа што кај него бил пронајден и одземен кокаин. . Тој е задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок. Претходно

Тепачка во скопска Кисела Вода

Тепачка во скопска Кисела Вода

Тепачка во скопска Кисела Вода Денеска (18.09.2023) во 00.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Кисела Вода, по претходно меѓусебно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу А.П.(32), од една страна и Б.К.(43) и И.П.(42), од друга страна, сите од Скопје. По целосно документирање на случајот ќе следи

Уапсен скопјанец од Кисела Вода, поседувал марихуана

Уапсен скопјанец од Кисела Вода, поседувал марихуана

На 17.09.2023 во 17.20 часот на подрачјето на Кисела Вода, полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода го лишиле од слобода И.К.(42) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Гостиварец уапсен во Мала Речица за поседување на кокаин, двајца скопјани за марихуана

Гостиварец уапсен во Мала Речица за поседување на кокаин, двајца скопјани за марихуана

Полициски службеници на СВР Тетово ноќеска околу 3 часот и 35 минути, на улица „Љуботенска“ во тетовска Мала Речица, го лишиле од слобода 28-годишниот Н.С. од Гостивар, затоа што кај него бил пронајден и одземен кокаин. . Тој е задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок. Претходно

Во Гази Баба уапсен скопјанец, полицијата му пронашла марихуана

Во Гази Баба уапсен скопјанец, полицијата му пронашла марихуана

Во Гази Баба уапсен скопјанец, полицијата му пронашла марихуана На 17.09.2023 во 13.00 часот на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Д.Ѓ.(28) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен

Уапсен скопјанец од Кисела Вода, поседувал марихуана

Уапсен скопјанец од Кисела Вода, поседувал марихуана

Уапсен скопјанец од Кисела Вода, поседувал марихуана На 17.09.2023 во 17.20 часот на подрачјето на Кисела Вода, полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода го лишиле од слобода И.К.(42) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Гостиварец уапсен во Мала Речица за поседување на кокаин

Гостиварец уапсен во Мала Речица за поседување на кокаин

Гостиварец уапсен во Мала Речица за поседување на кокаин Полициски службеници на СВР Тетово ноќеска (18.09.2023) околу 3 часот и 35 минути, на улица „Љуботенска“ во тетовска Мала Речица, го лишиле од слобода 28-годишниот Н.С. од Гостивар, затоа што кај него бил пронајден и одземен кокаин. Тој е задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање

Во Гази Баба уапсен скопјанец, полицијата му пронашла марихуана

Во Гази Баба уапсен скопјанец, полицијата му пронашла марихуана

На 17.09.2023 во 13.00 часот на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Д.Ѓ.(28) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.