притисни ентер »

Седлоски повеќе не е тренер на Работнички, на неговото место доаѓа Станиќ
Седлоски повеќе не е тренер на Работнички, на неговото место доаѓа Станиќ

Седлоски повеќе не е тренер на Работнички, на неговото место доаѓа Станиќ

ФК Работнички спогодбено се раздели со досегашниот шеф на стручниот штаб, Гоце Седлоски. Со него заминуваат и неговите соработници, Тони Мегленски и Сашко Поповски, информираат утрово од клубот од „Дебар Маало“. -Клубот им се заблагодарува за посветеноста и професионалноста и им посакува сѐ најдобро во понатамошните кариери, објави Работнички. За нов

Горан Здравков повеќе не е тренер на Брегалница

Горан Здравков повеќе не е тренер на Брегалница

Фудбалскиот клуб Брегалница спогодбено се раздели со шефот на стручниот штаб Горан Здравков , по серијата негативни резултати на тимот во пролетниот дел од сезоната. Брегалница во последните шест натпревари е без победа, со четири порази и само две ремија, поради што од морални причини следи повлекувањето на Здравков од тренерската функција, а во насока

Здравков повеќе не е тренер на Брегалница

Здравков повеќе не е тренер на Брегалница

Македонскиот прволигаш Брегалница соопшти дека ја прекинала соработката со тренерот Горан Здравков по лошите резултати. Брегалница во последните шест натпревари не знае за триумф, односно запиша четири порази и два нерешени резултати. „Од морални причини се повлекувам од тренерската функција во Брегалница, затоа што искрено чувствувам дека сето тоа

Лошите резултат си го зедоа данокот, Здравков не е повеќе тренер на Брегалница

Лошите резултат си го зедоа данокот, Здравков не е повеќе тренер на Брегалница

Oткако утрово Работнички му врачи отказ на Гоце Седлоски, вечерва уште еден македонски прволигаш се раздели со својот тренер. Фудбалскиот клуб Брегалница информираше дека се раздели со шефот на стручниот штаб Горан Здравков, по серијата негативни резултати на тимот во пролетниот дел од сезоната. Брегалница во последните шест натпревари е без победа,

И Брегалница се раздели со тренерот Здравков

И Брегалница се раздели со тренерот Здравков

Фудбалскиот клуб Брегалница спогодбено се раздели со шефот на стручниот штаб Горан Здравков, по серијата негативни резултати на тимот во пролетниот дел од сезоната. Брегалница во последните шест натпревари е без победа, со четири порази и само две ремија, поради што од морални причини следи повлекувањето на Здравков од тренерската функција а во насока

Здравков веќе не е тренер на Брегалница

Здравков веќе не е тренер на Брегалница

ФК Брегалница спогодбено го раскина договорот со тренерот Горан Здравков поради лошите резултати, штипскиот клуб ќе побара нов шеф на стручниот штаб. Денеска уште една тренерска смена во македонските клубови, по веста дека Седлоски си замина од Работнички, доаѓа информацијата дека Здравков повеќе не е тренер на Брегалница. „Фудбалскиот клуб Брегалница

Станиќ го имаше првиот тренинг со Работнички

Станиќ го имаше првиот тренинг со Работнички

Работнички денеска го промовира Горан Станиќ како нов тренер, по што беше одржан првиот тренинг под негово водство. Станиќ седна на кормилото на „романтичарите“ по заминувањето на Гоце Седлоски кој имаше лоши резултати во изминатиот дел од сезоната.

Брегалница и Горан Здравков се разделија: Од морални причини се повлекувам!

Брегалница и Горан Здравков се разделија: Од морални причини се повлекувам!

Штипскиот прволигаш Брегалница спогодбено се раздели со шефот на стручниот штаб Горан Здравков, а причина се лошите резултати во пролетниот дел од првенството. “Сините” влегоа во длабока резултатска криза и се спуштија на дното од табелата во елитата. Брегалница на последните шест натпревари е без победа, со четири порази и само две ремија. Тоа и беше