притисни ентер »

Официјално: Одложената трката за ГН на Канада во Формула 1
Официјално: Одложената трката за ГН на Канада во Формула 1

Официјално: Одложената трката за ГН на Канада во Формула 1

Проблемите со сезоната во Формула 1 се зголемуваат откако девета трка е официјално откажана. Ова го потврдија од Ф1, трката за Големата награда на Канада нема да се вози на 14 јули како што првично беше планирано. The 2020 Canadian Grand Prix, scheduled to take place June 12-14, has been postponed — Formula 1 (@F1) April 7, 2020 Предходно одложени