притисни ентер »

Посно и евтино предјадење: 3 вида вкусни топчиња со различен вкус направени од иста смеса
Посно и евтино предјадење: 3 вида вкусни топчиња со различен вкус направени од иста смеса

Посно и евтино предјадење: 3 вида вкусни топчиња со различен вкус направени од иста смеса

Ова е одличен рецепт за посно и евтино предјадење. Посните топчиња од компир изгледаат многу ефектно, а превкусни се. Потребни состојки: 1 кг компир, излупен и исечен на крупно 2-3 чешниња лук 100 г посен мајонез (мала кесичка) 3 шаки несолени печени и мелени кикирики 1 морков толчена лута пиперка, сол, црн пипер околу 3 лажици препечен сусам (половина