притисни ентер »

Француски рагбисти исфрлени од репрезентацијата, двајца поради сексуална злоупотреба, еден за расизам!
Француски рагбисти исфрлени од репрезентацијата, двајца поради сексуална злоупотреба, еден за расизам!

Француски рагбисти исфрлени од репрезентацијата, двајца поради сексуална злоупотреба, еден за расизам!

Мегаскандал ја тресе француската рагби репрезентација. Имено, репрезентативците на оваа земја Оскар Јегу и Хуго Аураду се уапсени во Аргентина под обвинение за сексуална злоупотреба. Јегу и Аураду се на јужноамериканска турнеја со репрезентацијата и беа во стартниот состав на француската селекција во саботата во победата од 28:13 против Аргентина во

📷ГОЛЕМ СКАНДАЛ ВО ФРАНЦИЈА Француски репрезентативци уапсени поради сексуална злоупотреба!

📷ГОЛЕМ СКАНДАЛ ВО ФРАНЦИЈА Француски репрезентативци уапсени поради сексуална злоупотреба!

Јавноста во Франција беше шокирана откако рагбистите Оскар Јегу и Уго Урадо завршија зад решетки обвинети за сексуална злоупотреба. Во моментот на апсењето, двајцата биле на јужноамериканска турнеја со француската репрезентација. – Засега не ги знам деталите. Истрагата е во тек и доколку се потврдат наводите се работи за многу сериозна работа. Потпретседателот