притисни ентер »

Утринска Гимнастика: Новиот Audi TTS против стариот Audi R8!
Утринска Гимнастика: Новиот Audi TTS против стариот Audi R8!

Утринска Гимнастика: Новиот Audi TTS против стариот Audi R8!

Како на најдобар начин ќе го проверите напредокот на еден спортски модел, ако не во споредба со суперавтомобил од пред 10 години? Магазинот Carwow ја спротивстави спортската S изведба на роудстерот TT со популарниот суперавтомобил R8 од 2008ма година. Малиот кабриолет е погонуван од 2.0-литарски четири-цилиндарски турбо-бензински агрегат со 310 кс,