притисни ентер »

Градоначалникот не сака проблеми – без алкохол и пиротехника на „Сан Сиро“
Градоначалникот не сака проблеми – без алкохол и пиротехника на „Сан Сиро“

Градоначалникот не сака проблеми – без алкохол и пиротехника на „Сан Сиро“

Градоначалникот на Милано, Бепе Сала ја забрани продажбата на алкохол и користењето на било какви пиротехнички средства во околината на „Сан Сиро“ во недела, кога на славниот стадион Милан ја пречекува Аталанта во клучен меч за борбата за титула, со закана за казни до 5.000 евра за престапниците. „Росонерите“ не можат математички да ја обезбедат првата

Повеќе од 200.000 навивачи сакаат на неделниот натпревар на Милан, градоначалникот забрани алкохол и пиротехника

Повеќе од 200.000 навивачи сакаат на неделниот натпревар на Милан, градоначалникот забрани алкохол и пиротехника

Градоначалникот на Милано, Бепе Сала, забрани продажба и консумирање алкохол и користење пиротехнички средства на и околу стадионот „Сан Сиро“ пред и за време на неделниот натпревар меѓу Милан и Аталанта, на кој „миланезите“ со триумф би можеле да ја прослават шампионската титула. Како што информираа од градската служба, за оние кои ќе ја прекршат

Чудна одлука: Без алкохол и пиротехника на мечот на кој Милан може да стане шампион!

Чудна одлука: Без алкохол и пиротехника на мечот на кој Милан може да стане шампион!

Чудна одлука: Без алкохол и пиротехника на мечот на кој Милан може да стане шампион! Првиот човек на Милано, Бепе Сала, донесе одлука за забрана на продажба и консумирање алкохол и користење пиротехнички средства на и околу стадионот „Сан Сиро“ пред и за време на неделниот меч помеѓу Милан и Аталанта, на кој „росонерите“ би можеле да ја прослават шампионската

Лудница на Сан Сиро: Милан добил 200 илјади барања за билети

Лудница на Сан Сиро: Милан добил 200 илјади барања за билети

По пауза од 11 години, Милан е најблиску до титула во Серија А од која го делат две победи во финишот од сезоната. В недела го игра последниот натпревар на домашен терен, против Аталанта, а интересот за билети за тој меч е неверојатен. Клубот добил дури 200 илјади барања за влезници, а во официјална продажба се пуштени само 75 илјади. Се очекува дури

Шампионска треска: Милан доби дури 200.000 барања за билети

Шампионска треска: Милан доби дури 200.000 барања за билети

Шампионска треска: Милан доби дури 200.000 барања за билети Ф.К. Пред 2 минути Неверојатен интерес за мечот Милан - Аталанта/Фото: EPA-EFE/ANDREA FASANI Серија А влезе во пеколна завршница и прашањето за италијанскиот шампион ќе се решава во последните две кола. Милан е во одлична позиција бидејќи има 80 бода, два повеќе од Интер и ги држи сите конци

Чудна одлука: Без алкохол и пиротехника на мечот на кој Милан може да стане шампион!

Чудна одлука: Без алкохол и пиротехника на мечот на кој Милан може да стане шампион!

Првиот човек на Милано, Бепе Сала, донесе одлука за забрана на продажба и консумирање алкохол и користење пиротехнички средства на и околу стадионот „Сан Сиро“ пред и за време на неделниот меч помеѓу Милан и Аталанта, на кој „росонерите“ би можеле да ја прослават шампионската титула. За прекршителите на оваа забрана се најавени парични казни во износ

Еуфоријата го прави своето: 200.000 навивачи сакаат на „Сан Сиро“ во недела

Еуфоријата го прави своето: 200.000 навивачи сакаат на „Сан Сиро“ во недела

Еуфоријата го прави своето: 200.000 навивачи сакаат на „Сан Сиро“ во недела Во пеколна завршница од сезоната во Серија А, почнува конечната разврска околу тоа кој ќе биде новиот шампион во првенството. Милан е во одлична позиција конечно по долг пост да освои титула во Серија А, имаат два бода повеќе од Интер и ги држат сите конци во свои раце. До

Милан добиле преку 200.000 барања за билети за мечот со Аталанта

Милан добиле преку 200.000 барања за билети за мечот со Аталанта

Фудбалерите на Милан во недела ќе ја пречекаат Аталанта, со победа ќе направат џиновски чекор кон шампионската титула. Поради тоа за овој меч, последен на домашен терен во оваа сезона, владее огромен интерес. . „Сан Сиро“, кој има капацитет од 80.018 седишта е распродаден. Од клубот информирале дека добиле над 200.000 барања за купување билети. Росонерите