притисни ентер »

Официјално ги претставуваме првите фотографии од новиот Samsung Galaxy Note 10
Официјално ги претставуваме првите фотографии од новиот Samsung Galaxy Note 10

Официјално ги претставуваме првите фотографии од новиот Samsung Galaxy Note 10

Десет дена од кога се објавија првите неофицијални фотографии на новиот Samsung Galaxy Note 10+, се појавија првите официјални рендери на овој премиум уред. Во објавената слика можете да го видите “обичниот” Galaxy Note 10 модел. За разлика од “постариот брат”  Galaxy Note 10+, кој доаѓа со 6,7-инчен екран, тој е опремен со помал 6,3-инчен дијагонален

Сега и официјално: Ова е новиот Samsung Galaxy Note 10

Сега и официјално: Ова е новиот Samsung Galaxy Note 10

Само десет дена откако беше објавена првата неофицијална фотографија на новиот Samsung Galaxy Note 10+, се појавија првите официјални рендери на овој премиум уред. Во објавената слика можете да го видите “обичниот” Galaxy Note 10 модел. За разлика од “постариот брат”  Galaxy Note 10+, кој доаѓа со 6,7-инчен екран, тој е опремен со помал 6,3-инчен дијагонален

Објавени првите „официјални“ слики од Samsung Galaxy Note 10

Објавени првите „официјални“ слики од Samsung Galaxy Note 10

Сликите ги објавуваат досега докажани извори, па се верува дека сликите се навистина слики од Note 10 По неколкуте „рендери“ направени врз основа на информации за Note 10 уредите, сега ги имаме и првите официјални слики, барем така се тврди за нив, односно тие не се рекреирани и слично. Кога ќе се земат во предвид изворите, тие досега немаат згрешено,

Samsung Galaxy Note 10 со „најдобар дисплеј“ (QHD+ Infinity) на пазарот

Samsung Galaxy Note 10 со „најдобар дисплеј“ (QHD+ Infinity) на пазарот

Помалку од 1 месец остана додека официјално да биде претставен Samsung Galaxy Note 10 . Ice Universe речиси секогаш е во право, кој овој пат тврди дека Galaxy Note 10 ќе има најдобар дисплеј на пазарот и ќе биде без 3,5 милиметарски влез за слушалки. Под „најдобар екран“ подразбира основна метрика, со светлост, острина и QHD+ Infinity дисплеј со големина

Samsung Galaxy Note 10 ќе има маска со боја која се прелева

Samsung Galaxy Note 10 ќе има маска со боја која се прелева

Првиот неофицијален рендер кој се појави од претстојниот супер фаблет Samsung Galaxy Note 10 открива дека ќе има нов дизајн со маска чија боја ќе се прелева и ќе има различен ефект гледано од различни агли. Samsung Galaxy Note 10 и Samsung Galaxy Note 10 Plus засега е познато дека ќе пристигнат во две бои и тоа црна и сребрена со нијансирање на задниот

Новиот Samsung ќе го има „најдобриот екран на пазарот“

Новиот Samsung ќе го има „најдобриот екран на пазарот“

Уште само еден месец ни остана до премиерата на новиот Samsung Galaxy Note, а новите информации за смартфонот не престануваат да пристигнуваат. Последните новости ветуваат многу, како што и се очекува од еден уред на јужнокорејскиот гигант. Познатиот инсајдер Ice Universe објави дека новиот Galaxy Note 10 ќе го има најдобриот екран кој во моментов

Новиот "Samsung" ќе има најдобар екран кој може да се направи, но и нешто нема да има

Новиот "Samsung" ќе има најдобар екран кој може да се направи, но и нешто нема да има

До премиерата на новиот " Samsung Galaxy Note " остана уште нешто помалку од еден месец, а новите информации само пристигнуваат... Познатиот "инсајдер" кога станува збор за информации од "Samsung" - "Ice Universe" , објавил дека "Galaxy Note 10 " ќе има "најдобар екран кој може моментално да се најде на пазарот" како и дека нема да има 3,5 милиметарски

Познат капацитетот на безжичниот полнач на Galaxy Note 10

Познат капацитетот на безжичниот полнач на Galaxy Note 10

Според поднесените документи на Samsung Galaxy Note 10 поднесени за одобрување во FCC новиот модел на безжичен полнач ќе има моќност на полнење од 20W што е за нијанса подобрување од сегашните модели. Samsung Mobile за Galaxy Note 10 исто така планира да ја активира услугата за двонасочно полнење па така фаблетот ќе може да го користите и за надополнување