притисни ентер »

Honda потврди дека новиот хибриден Prelude доаѓа во Европа

Honda потврди дека новиот хибриден Prelude доаѓа во Европа

Новиот и хибриден Honda Prelude ќе го забележи своето европско деби на фестивалот на брзината во Гудвуд овој месец Honda потврди дека сериската верзија на минатогодишниот Prelude Concept ќе биде пуштен во продажба во Европа, а производителот на автомобили ќе го донесе на Фестивалот на брзината во Гудвуд овој месец за да ги зголеми очекувањата на обожавателите

„Honda“ обнови познато име од минатото, атрактивното купе пристигнува во Европа

„Honda“ обнови познато име од минатото, атрактивното купе пристигнува во Европа

Јапонскиот произведувач го претстави новиот „Prelude“ минатата година на саемот во Токио, а оваа пролет дознавме дека купето ќе има хибриден погон. Изненадувачкото соопштение за новата генерација на „Honda Prelude“ е објавено во октомври 2023-та година на Токискиот саем за мобилност, каде концептот на новиот автомобил првпат беше јасно прикажан. На