притисни ентер »

Откако Тамара влезе во финалето, Тијана јавно откри поради што сестра и не ја послушала и направила грешка на Евровизија
Откако Тамара влезе во финалето, Тијана јавно откри поради што сестра и не ја послушала и направила грешка на Евровизија

Откако Тамара влезе во финалето, Тијана јавно откри поради што сестра и не ја послушала и направила грешка на Евровизија

Пејачката Тијана Дапчевиќ денеска е најгорда сестра во целиот регион, пренесуваат српските медиуми откако нејзината сестра Тамара Тодевска вчера ја однесе Македонија во финалето на овогодинешната Евровизија. -Јас сум најгордата сестра денеска во Европа, навистина не сум пристрасна, таа беше најдобра, вели Тијана за српски „Блиц“ и додава дека по настапот

Откако Тамара влезе во финалето, Тијана јавно откри поради што сестра и не ја послушала и направила грешка на Евровизија

Откако Тамара влезе во финалето, Тијана јавно откри поради што сестра и не ја послушала и направила грешка на Евровизија

Пејачката Тијана Дапчевиќ денеска е најгорда сестра во целиот регион, пренесуваат српските медиуми откако нејзината сестра Тамара Тодевска вчера ја однесе Македонија во финалето на овогодинешната Евровизија. -Јас сум најгордата сестра денеска во Европа, навистина не сум пристрасна, таа беше најдобра, вели Тијана за српски „Блиц“ и додава дека по настапот

ТИЈАНА ЗА СРПСКИТЕ МЕДИУМИ: Тамара не ме послуша

ТИЈАНА ЗА СРПСКИТЕ МЕДИУМИ: Тамара не ме послуша

По влезот во финалето на Евросонгот на сестра и Тамара, Тијана Дапчевиќ е во центарот на вниманието и на српските медиуми. -Јас во моментов сум најгордата сестра во Европа. Не сум пристрасна, Тамара навистина беше најдобра. По  нејзиниот настап ми се јави Марија Шарифовиќ и се сложивме дека Тамара вокално беше најдобра на целата Евровизија, така да

Откако Тамара влезе во финалето, Тијана јавно откри поради што сестра и не ја послушала и направила грешка на Евровизија

Откако Тамара влезе во финалето, Тијана јавно откри поради што сестра и не ја послушала и направила грешка на Евровизија

Откако Тамара влезе во финалето, Тијана јавно откри поради што сестра и не ја послушала и направила грешка на Евровизија Пејачката Тијана Дапчевиќ денеска е најгорда сестра во целиот регион, пренесуваат српските медиуми откако нејзината сестра Тамара Тодевска вчера ја однесе Македонија во финалето на овогодинешната Евровизија. -Јас сум најгордата сестра

Откако Тамара влезе во финалето, Тијана јавно откри поради што сестра и не ја послушала и направила грешка на Евровизија

Откако Тамара влезе во финалето, Тијана јавно откри поради што сестра и не ја послушала и направила грешка на Евровизија

ИЗВОР Скопје24 | мај 17, 2019 Пејачката Тијана Дапчевиќ денеска е најгорда сестра во целиот регион, пренесуваат српските медиуми откако нејзината сестра Тамара Тодевска вчера ја однесе Македонија во финалето на овогодинешната Евровизија. -Јас сум најгордата сестра денеска во Европа, навистина не сум пристрасна, таа беше најдобра, вели Тијана за српски

Tијана горда на Тамара: Растури!

Tијана горда на Тамара: Растури!

Пејачката Тијана Дапчевиќ се огласи на социјалните мрежи откако нејзината сестра, Тамара Тодевска, успеа синоќа да се пласира во финалето на Евровизија. Таа објави и видео од моментот кога беше кажано дека Тамара оди во финале.

Реакцијата на Тијана откако беше соопштено дека Тамара влегува во финале

Реакцијата на Тијана откако беше соопштено дека Тамара влегува во финале

Пејачката Тијана Дапчевиќ се огласи на социјалните мрежи откако нејзината сестра, Тамара Тодевска, успеа синоќа да се пласира во финалето на Евровизија. Бесценета е реакцијата на Тијана откако водителите на фестивалот го соопштија прво името на нашата земја, меѓу десетте земји кои влегуваат во финале. Тамара доби илјадници статуси со поддршка веднаш

Реакцијата на Тијана откако беше соопштено дека Тамара влегува во финале

Реакцијата на Тијана откако беше соопштено дека Тамара влегува во финале

Пејачката Тијана Дапчевиќ се огласи на социјалните мрежи откако нејзината сестра, Тамара Тодевска, успеа синоќа да се пласира во финалето на Евровизија. Бесценета е реакцијата на Тијана откако водителите на фестивалот го соопштија прво името на нашата земја, меѓу десетте земји кои влегуваат во финале. Видеото можете да го видите тука . Тамара доби

Владиниот врв горд на Тамара

Владиниот врв горд на Тамара

Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“)  обезбеди  место во финалето на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив, Израел, и ги собра симпатиите на целата македонска јавност. Освен илјадници статуси со поддршка, Тамара доби честитки и од владиниот врв. На својот фејсбук профил ја поддржаа и и честитаа премерот, Зоран Заев, министрите, Радмила

Реакцијата на Тијана откако беше соопштено дека Тамара влегува во финале

Реакцијата на Тијана откако беше соопштено дека Тамара влегува во финале

Пејачката Тијана Дапчевиќ се огласи на социјалните мрежи откако нејзината сестра, Тамара Тодевска, успеа синоќа да се пласира во финалето на Евровизија. Бесценета е реакцијата на Тијана откако водителите на фестивалот го соопштија прво името на нашата земја, меѓу десетте земји кои влегуваат во финале.