притисни ентер »

Во пожар во пехчевско изгорела плевна со 3300 бали сено
Во пожар во пехчевско изгорела плевна со 3300 бали сено

Во пожар во пехчевско изгорела плевна со 3300 бали сено

Во пожар кој што синоќа избувнал во плевна во селото Умлена, пехчевско, изгорело сено, тракторска приколка и друг земјоделски алат. На ден 12.08.2019 година во времето околу 21.00 часот пријавено е дека настанал пожар во плевна во атар на с. Умлена  СО- Пехчево, сопственост на Т. В. Во плевната имало околу 3300 бали сено, една тракторска приколка,

Кина ја претстави својата криптовалута која има специјална намена

Кина ја претстави својата криптовалута која има специјална намена

Кинеската народна банка објави дека нејзините виртуелни пари наскоро би можеле да се најдат во оптек. Нивната ChinaCoin повеќе нема да биде класична криптовалута  затоа што е развиена од страна на Кинеската народна банка со поддршка на комерцијалните кинески банки, па не функционира како биткоин и сличните дигитални валути, иако делумно се потпира

Без никаква причина, маж со нож бодел жени во Сиднеј

Без никаква причина, маж со нож бодел жени во Сиднеј

Една жена е пренесена во болница откако била прободена утрово во центарот на Сиднеј, а тело на друга жена е пронајдено во близина на нападот. Полицијата верува дека нападите се поврзани, иако не се познати мотивите. Полицијата успеа да го приведе мажот кој ја нападнал. Тој претходно се обидел со нож да нападне уште неколку луѓе, соопшти полицијата

Без никаква причина , момче со нож бодел жени во Сиднеј

Без никаква причина , момче со нож бодел жени во Сиднеј

Една жена е пренесена во болница откако била прободена утрово во центарот на Сиднеј, а тело на друга жена е пронајдено во близина на нападот. Полицијата верува дека нападите се поврзани, иако не се познати мотивите. Полицијата успеа да го приведе мажот кој ја нападнал. Тој претходно се обидел со нож да нападне уште неколку луѓе, соопшти полицијата

Видеото од разладувањето на слончиците Дуња и Даела го обиколи светот!

Видеото од разладувањето на слончиците Дуња и Даела го обиколи светот!

Скопските горештини не погодина сите, па така разладувањето е неопходно и за жителите во скопската зоолошка градина. Слончиците Дуња и Даела го привлекоа вниманието на медиумите со нивната радост од освежувањето, а тоа го пренесоа на бугарската национална телевизија. Како што пишуваат на официјалната страна на Скопје ЗОО, видеото поставено на youtube

Освежувањето на летните горештини на Дуња и Даела вистинска светска атракција

Освежувањето на летните горештини на Дуња и Даела вистинска светска атракција

Пеколните температури кои ја зафатија земјава, не им пречи само на луѓето туку и на животните. Слониците Дуња и Даела во скопската зоолошка градина се разладуваат со вода на високите температури, но исто така двете уживаат и во езерцето во нивното живеалиште. Видеото за нивното разладување го обиколи светот, но и регионот. Слониците беа пренесени на

Слониците Дуња и Даела во скопската зоолошка градина се разладуваат со вода

Слониците Дуња и Даела во скопската зоолошка градина се разладуваат со вода

Слониците Дуња и Даела во скопската зоолошка градина се разладуваат со вода на високите температури, но исто така двете уживаат и во езерцето во нивното живеалиште. Видеото за нивното разладување го обиколи светот, но и регионот. Слониците беа пренесени на бугарската национална телевизија, но нивното летно освежување стана апсолутен хит и кај американските

Дуња и Даела вистинска светска атракција: Се освежуваат на пеколните температури

Дуња и Даела вистинска светска атракција: Се освежуваат на пеколните температури

Пеколните температури кои ја зафатија земјава, не им пречи само на луѓето туку и на животните. Слониците Дуња и Даела во скопската зоолошка градина се разладуваат со вода на високите температури, но исто така двете уживаат и во езерцето во нивното живеалиште. Видеото за нивното разладување го обиколи светот, но и регионот. Слониците беа пренесени на

Капењето на Дуња и Даела вистинска атракција во светот

Капењето на Дуња и Даела вистинска атракција во светот

Слониците кои станаа вистинската атракција во скопската Зоолшка Градина, Дуња и Даела нивната популарност не засатана тука. Нивниот необичен начин на капење за време на топлото време кај нас беше пренесено на бугарската националана телевизија. Дуња, Даела и нивното летно освежување апсолутен хит и на американските телевизии- Мајами, Денвер, Минесота,

Дуња и Даела вистинска светска атракција: Се освежуваат на пеколните температури

Дуња и Даела вистинска светска атракција: Се освежуваат на пеколните температури

Пеколните температури кои ја зафатија земјава, не им пречи само на луѓето туку и на животните. Слониците Дуња и Даела во скопската зоолошка градина се разладуваат со вода на високите температури, но исто така двете уживаат и во езерцето во нивното живеалиште. Видеото за нивното разладување го обиколи светот, но и регионот. Слониците беа пренесени на