притисни ентер »

Запалени „крвави“ фотографии од Филипче, д-р Васев и други во скандалот на Онкологија
Запалени „крвави“ фотографии од Филипче, д-р Васев и други во скандалот на Онкологија

Запалени „крвави“ фотографии од Филипче, д-р Васев и други во скандалот на Онкологија

За време на денешниот протест за случајот со Клиниката за онкологија, со барање „Правда за жртвите“, се побара разрешница за сите инволвирани во „скандалот со Клиниката на онкологија“, но и за обелоденување на информациите околу истрагата за трагедијата во модуларната болница во Тетово . Насобраните граѓани палена измачкани со црвена боја фотографии

Запалени „крвави“ фотографии од Филипче, д-р Васев и други во скандалот на Онкологија

Запалени „крвави“ фотографии од Филипче, д-р Васев и други во скандалот на Онкологија

За време на денешниот протест за случајот со Клиниката за онкологија, со барање „Правда за жртвите“, се побара разрешница за сите инволвирани во „скандалот со Клиниката на онкологија“, но и за обелоденување на информациите околу истрагата за трагедијата во модуларната болница во Тетово . Насобраните граѓани палена измачкани со црвена боја фотографии

Протести пред Владата и против измените во Кривичниот законик и против случувањата на Онкологија

Протести пред Владата и против измените во Кривичниот законик и против случувањата на Онкологија

Embedded video for Протести пред Владата и против измените во Кривичниот законик и против случувањата на Онкологија Правото стана алатка на богатите, а на граѓаните им е преку глава оти нема ништо европско во намалените казни за функционерите – ова го порачаа студентите од правните факултети кои излегоа на протест пред Владата против измените на Кривичниот

Два протести пред Владата: Против измените на кривичниот законик и состојбите на Онкологија/ФОТОГАЛЕРИЈА

Два протести пред Владата: Против измените на кривичниот законик и состојбите на Онкологија/ФОТОГАЛЕРИЈА

Под мотото „Правда за жртвите“, со запалени и измачкани фотографии со црвена боја,  попладнево се одржа третиот протест по скандалот на Онкологија. Граѓаните се собраа пред Влада, каде скандираа „убијци“, по што се упатија кон обвинителството. „Нема да има социјална правда додека не се понесе одговорност за згаснувањето на животите на луѓето како резултат

Запалени фотографии и крвави бели мантили на третиот протест против криминалите на онкологија

Запалени фотографии и крвави бели мантили на третиот протест против криминалите на онкологија

Правда за жртвите беше побарана на денешниот трет протест пред Владата против криминалите на скопската Клиника за онкологија. На протестот, кој како и минатата недела не привлече голем број луѓе, двајца демонстранти носеа маски од бившиот министер за здравство Венко Филипче и од директорот на Клиниката за онкологија Нино Васев, а на нивните бели мантили

Два протеста вечерва пред Владата, за скандалот „Онкологија“ и против измените на КЗ

Два протеста вечерва пред Владата, за скандалот „Онкологија“ и против измените на КЗ

Два протести на исто мести и во исто време. По трет пат како и секој понеделник пред владата се одржа протестот против случувањата на клиниката за онкологија а за прв пат во исто време на протест излегоа и група студенти од правнито факултет поради измените на кривичниот закон. На протестот на кој се бараше правда за жртвите на онкологија се бараше

Пред Владата студенти протестираат против КЗ, а пациентите од Онкологија бараат правда

Пред Владата студенти протестираат против КЗ, а пациентите од Онкологија бараат правда

Пред Владата на денеска на протест за првпат излегоа студенти кои се против донесените измени на Кривичниот законик, со кој се предвидуваат помали затворски казни за функционери. Во исто време на исто место протестираат и граѓани, бивши и актуелни пациенти на Клиниката за онкологија кои бараат правда во врска со скандалот со цитостатиците. Студенти

Нов протест за Онкологија, се бара сите виновни да одговааат

Нов протест за Онкологија, се бара сите виновни да одговааат

Пред владата се одржа протестот за случајот со Клиниката за онкологија. Со барање „Правда за жртвите“, се очекува протестот да продолжи пред зградата на Основното јавно обвинителство во Скопје. Организаторите најавија дека ќе ги интензивираат протестите и повторија дека се бара судска разрешница за сите инволвирани во „скандалот со Клиниката на онкологија“,

Нов протест за Онкологија, се бара сите виновни да одговааат

Нов протест за Онкологија, се бара сите виновни да одговааат

Пред владата се одржа протестот за случајот со Клиниката за онкологија. Со барање „Правда за жртвите“, се очекува протестот да продолжи пред зградата на Основното јавно обвинителство во Скопје. Организаторите најавија дека ќе ги интензивираат протестите и повторија дека се бара судска разрешница за сите инволвирани во „скандалот со Клиниката на онкологија“,