притисни ентер »

Време е за нова сезона: Konami објави трејлер за „PES 2020“
Време е за нова сезона: Konami објави трејлер за „PES 2020“

Време е за нова сезона: Konami објави трејлер за „PES 2020“

Минатиот петок на конвенцијата EA Play 2019 имавме шанса за првпат да видиме како изгледа новата „FIFA 2020“, а сега нови вести пристигнуваат и од Konami, во вид на прв трејлер за „Pro Evolution Soccer 2020“. Во трејлерот можете да ги видите Лионел Меси, Андрес Иниеста и Роналдињо како зборуваат за фудбалот од нивна гледна точка. Помеѓу најавите за

FIFA ќе има сериозна конкуренција! Еве како ќе изгледа PES 2020

FIFA ќе има сериозна конкуренција! Еве како ќе изгледа PES 2020

Во најновиот трејлер за играта PES 2020 ќе можете да ги видите Меси, Роналдињо и Иниеста како зборуваат за фудбалот и за најновите техники и механики. Најавена е редизајнирана Мастер Лига со реален трансфер систем, а доколку сакате да бидете менаџер ќе имате можност да ги одбирате и старите фудбалски легенди како Марадона, Кројф и сл… Трејлерот за