притисни ентер »

Русија ја напаѓа мојата земја - мирни луѓе во украинските градови: Евровизиската победничка стана бегалка, па си ја отвори душата
Русија ја напаѓа мојата земја - мирни луѓе во украинските градови: Евровизиската победничка стана бегалка, па си ја отвори душата

Русија ја напаѓа мојата земја - мирни луѓе во украинските градови: Евровизиската победничка стана бегалка, па си ја отвори душата

Победничката на Евровизија во 2016 година, се најде помеѓу оние кои мораа да побарат засолниште по стартот на војната во Украина. По низата потресни објави, сега се вклучи во една телевизиска емисија и не можеше да ги исконтролира емоциите. Популарната оперска и џез пејачка, Сузана Алимовна Џамаладинова, попозната како Џамала, која во 2016 година победи

Контроверзната евровизиска победничка од Украина побегна во Турција: „Со децата 4 дена бевме во автомобил, без храна“

Контроверзната евровизиска победничка од Украина побегна во Турција: „Со децата 4 дена бевме во автомобил, без храна“

„На 24-ти вечерта заедно со децата го напуштивме Киев и речиси 4 дена поминавме во автомобилот, без храна“ – раскажува украинската пејачка Јамала, која во 2016-та година настапи и победи со контроверзната песна „1944“ на Евровизија. Сузана Алимивна Јамаладинова, или скратено Јамала (38), е украинска пејачка која е попозната по тоа што победи на Евровизија

УКРАИНСКАТА ПОБЕДНИЧКА НА ЕВРОВИЗИЈА ПОБЕГНА ОД КИЕВ Се јави од Турција

УКРАИНСКАТА ПОБЕДНИЧКА НА ЕВРОВИЗИЈА ПОБЕГНА ОД КИЕВ Се јави од Турција

Украинската пејачка Џамала, која победи на Евровизија во 2016 година, по потресното бегство од Украина, најде засолниште со своите деца во Истанбул, Турција. Џамала ја претставуваше Украина на Евровизија во 2016 година, а со својата песна ја раскажа емотивната историја на своето семејство и ужасите од присилната депортација на кримските Татари од страна

ФОТО | Украинската пејачка Џамала побегна во Турција: Оваа војна е глупост, правда за Украина!

ФОТО | Украинската пејачка Џамала побегна во Турција: Оваа војна е глупост, правда за Украина!

ФОТО | Украинската пејачка Џамала побегна во Турција: Оваа војна е глупост, правда за Украина! А.Г Пред 5 минути Џамала/Принтскрин/Инстаграм Украинската поп ѕвезда Џамала која во 2016 година победи на Евровизија, по бегањето од Украина , најде засолниште во Истанбул, Турција кај својата блиска фамилија. Пејачката со кримско-татарско потекло, Џамала

Со песна за мир победи на Евровизија, а сега украинската пејачка од Турција ја пренесе својата порака

Со песна за мир победи на Евровизија, а сега украинската пејачка од Турција ја пренесе својата порака

Џамала во 2016 победи на Евровизија со песна која беше потсетник на случувањата во Советскиот сојуз во 40-тите години, со наслов „1944“. Семејството на пејачката живеело на Крим, една од териториите која постојано е предмет на спор меѓу Русија и Украина. Токму страдањата биле инспирација за оваа песна, во која таа повикува на мир. Во рефренот пее на

Укринската победничка на Евровизија ја напушти Украина, сега е во Турција: Се вклучи во емисија во живо

Укринската победничка на Евровизија ја напушти Украина, сега е во Турција: Се вклучи во емисија во живо

Укринската победничка на Евровизија ја напушти Украина, сега е во Турција: Се вклучи во емисија во живо Пејачката Џамала која во 2016 година победи на Евровизија, по бегањето од Украина отиде во Истанбул, Турција. Џамала во 2016 година ја претставуваше Украина на Евровизија. Таа сега ја напушти сопствената држава поради нападот на Русија. -Русија ја

Укринската победничка на Евровизија ја напушти Украина и сега е во Турција: Се вклучи во емисија во живо и откри како се чувствува

Укринската победничка на Евровизија ја напушти Украина и сега е во Турција: Се вклучи во емисија во живо и откри како се чувствува

Пејачката Џамала која во 2016 година победи на Евровизија, по бегањето од Украина сокривиште најде во Истанбул, Турција. Џамала во 2016 година ја претставуваше Украина на Евровизија. Таа сега ја напушти сопствената држава поради нападот на Русија. -Русија ја напаѓа мојата земја. Мирни луѓе во украински градови. За мене ова е глупост. Потребна ни е

ПОБЕДНИЧКАТА НА ЕВРОВИЗИЈАТА СО ДЕЦАТА ПОБЕГНАЛА ОД КИЕВ, СПОДЕЛИЛА ШОКАНТНИ ВИДЕА: „Четири дена бевме БЕЗ ХРАНА, ве молам прекинете ја ВОЈНАТА!“

ПОБЕДНИЧКАТА НА ЕВРОВИЗИЈАТА СО ДЕЦАТА ПОБЕГНАЛА ОД КИЕВ, СПОДЕЛИЛА ШОКАНТНИ ВИДЕА: „Четири дена бевме БЕЗ ХРАНА, ве молам прекинете ја ВОЈНАТА!“

Џамала, украинската пејачка која победи на Евровизија во 2016. година, се огласи на Инстаграм и опиша како изгледало нејзиното бегство од татковината. „Ноќта на 24. февруари го напуштивме Киев со нашите деца и поминавме речиси четири дена во автомобилот, без храна бидејќи во состојба на шок никој не се сети да земе ништо. Два километри за четири часа,

(Фото/Видео) Победничката на Евровизија со децата бега од Киев, сподели потресни снимки: „Четири дена бевме без храна, ве молам, запрете ја војната“

(Фото/Видео) Победничката на Евровизија со децата бега од Киев, сподели потресни снимки: „Четири дена бевме без храна, ве молам, запрете ја војната“

Џамала, украинската пејачка што победи на Евровизија во 2016-та година со песната „1944“, се огласи на Инстаграм и опиша како изгледало нејзиното бегство од татковината. „Ноќта на 24-ти февруари го напуштивме Киев со нашите деца и поминавме речиси четири дена во автомобилот, без храна бидејќи во состојба на шок никој не се сети нешто да понесе. Два

ФОТО | Евровизиската победничка со децата го напуштила Киев: Бевме четири дена без храна

ФОТО | Евровизиската победничка со децата го напуштила Киев: Бевме четири дена без храна

ФОТО | Евровизиската победничка со децата го напуштила Киев: Бевме четири дена без храна Кристина Апостолова Пред 5 минути Фото: Профимедиа/Инстаграм Џамала , украинската пејачка која победи на Евровизија во 2016 година со песната „1944“, се огласи на Инстаграм и опиша како изгледало нејзиното бегство од татковината. View this post on Instagram A post