притисни ентер »

Луна Ѓогани ја објави првата своја песна, ја обвинија дека ја копира Анастасија
Луна Ѓогани ја објави првата своја песна, ја обвинија дека ја копира Анастасија

Луна Ѓогани ја објави првата своја песна, ја обвинија дека ја копира Анастасија

Луна Ѓогани , која победи во „Задруга 2“ , го објави спотот за првата песна „Деветти круг“, која ја снимаше во Скопје. Таа изјавила дека оваа песна си ја посветува на себе и нејзиниот емотивен живот, како и на сите перипетии низ кои помина во последно време. Песната е снимена во студиото на Дарко Димитров, како што претходно најави нејзината мајка

ЕМОТИВНА ИСПОВЕД со музика: Луна Џогани ја објави првата своја песна

ЕМОТИВНА ИСПОВЕД со музика: Луна Џогани ја објави првата своја песна

Луна Џогани, која победи во „Задруга 2“, го објави спотот за првата песна „Деветти круг“, која ја снимаше во Скопје. Таа изјавила дека оваа песна си ја посветува на себе и нејзиниот емотивен живот, како и на сите перипетии низ кои помина во последно време. Песната е снимена во студиото на Дарко Димитров, како што претходно најави нејзината мајка Анабела

ЕМОТИВНА ИСПОВЕД со музика: Луна Џогани ја објави првата своја песна

ЕМОТИВНА ИСПОВЕД со музика: Луна Џогани ја објави првата своја песна

Луна Џогани, која победи во „Задруга 2“, го објави спотот за првата песна „Деветти круг“, која ја снимаше во Скопје. Таа изјавила дека оваа песна си ја посветува на себе и нејзиниот емотивен живот, како и на сите перипетии низ кои помина во последно време. Песната е снимена во студиото на Дарко Димитров, како што претходно најави нејзината мајка Анабела

Имам силни повреди, едвај се движам, не можам да дишам - српската пејачка се огласи по претепувањето

Имам силни повреди, едвај се движам, не можам да дишам - српската пејачка се огласи по претепувањето

Надежда Билјиќ беше брутално претепана, а нејзиниот некогашен избраник тврди дека таа него го мавнала со стаклено шише. Пејачката после се што се случило се огласила на Инстаграм. Таа ги споделила сите пораки со поддршка од пријателите и поранешните учесници на реалното шоу „Задруга“ во кое учествуваше и самата таа заедно со Тома, од кој беше претепана

ЛУНА ЏОГАНИ го објави првиот спот: Веднаш ја нападнаа дека ЈА КОПИРА АНАСТАСИЈА

ЛУНА ЏОГАНИ го објави првиот спот: Веднаш ја нападнаа дека ЈА КОПИРА АНАСТАСИЈА

Таа изјавила дека оваа песна си ја посветува на себе и нејзиниот емотивен живот, како и на сите перипетии низ кои помина во последно време. Луна Џогани, која победи во „Задруга 2“, го објави спотот за првата песна „Деветти круг“, која ја снимаше во Скопје. Таа изјавила дека оваа песна си ја посветува на себе и нејзиниот емотивен живот, како и на сите

Луна Џогани ја објави првата своја песна, ја обвинија дека ја копира Анастасија

Луна Џогани ја објави првата своја песна, ја обвинија дека ја копира Анастасија

Луна Џогани, која победи во „Задруга 2“, го објави спотот за првата песна „Деветти круг“, која ја снимаше во Скопје. Таа изјавила дека оваа песна си ја посветува на себе и нејзиниот емотивен живот, како и на сите перипетии низ кои помина во последно време. Песната е снимена во студиото на Дарко Димитров, како што претходно најави нејзината мајка Анабела

Видео | Луна Џогани ја сними првата песна, погледнете го спотот

Видео | Луна Џогани ја сними првата песна, погледнете го спотот

Победничката на втората сезона на реалното шоу “Задруга” ја сними својата прва песна со видео запис. Луна Џогани, инаку ќерка на познатите Анабела Фанки Џи и Гаги Џогани, стана особено популарна со учеството во риалити шоуто на Пинк каде најпрвин имаше афера со сопругот на Кија, а потоа и со згодниот Марко. Аранжманот на “Деветтиот круг” го правеше

За Анастасија Ражанотивиќ вели дека е далеку од неа: Луна Џогани ја објави првата песна, фановите веднаш и порачаа само два збора

За Анастасија Ражанотивиќ вели дека е далеку од неа: Луна Џогани ја објави првата песна, фановите веднаш и порачаа само два збора

За Анастасија Ражанотивиќ вели дека е далеку од неа: Луна Џогани ја објави првата песна, фановите веднаш и порачаа само два збора (ВИДЕО) Ќерката на Анабела Атијас по излегувањето од реалното шоу „Задруга 2“ каде победи и освои повеќе од 100 илјади евра реши да сними песна и да стане пејачка. По стапките на својата мајка Луна Џогани сними песна во

За Анастасија Ражанотивиќ вели дека е далеку од неа: Луна Џогани ја објави првата песна, фановите веднаш и порачаа само два збора

За Анастасија Ражанотивиќ вели дека е далеку од неа: Луна Џогани ја објави првата песна, фановите веднаш и порачаа само два збора

ИЗВОР Скопје24 | август 15, 2019 Ќерката на Анабела Атијас по излегувањето од реалното шоу „Задруга 2“ каде победи и освои повеќе од 100 илјади евра реши да сними песна и да стане пејачка. По стапките на својата мајка Луна Џогани сними песна во студиото на Дарко Димитров во Македонија, а денеска го промовираше и својот спот за истата. „Деветти круг“

Конечно исплива причината за кавгата меѓу Анастасија и Луна – Беа најдобри другарки, а сега не сакаат очи да си видат

Конечно исплива причината за кавгата меѓу Анастасија и Луна – Беа најдобри другарки, а сега не сакаат очи да си видат

Луна Ѓогани и Анастасија Ражнатовиќ го прекинаа долгогодишното пријателство пред неколку години, а сега конечно исплива во јавноста вистинската причина за кавгата. Имено, се почнало во 2015 година, непосредно пред 18. роденден на ќерката на Цеца на кој блогерката не беше поканета. Луна се додворуваше на еден дечко со кој Таса беше долг период. Анастасија