притисни ентер »

Кремљ објави детали од средбата на Путин и Ердоган, траела четири часа
Кремљ објави детали од средбата на Путин и Ердоган, траела четири часа

Кремљ објави детали од средбата на Путин и Ердоган, траела четири часа

Рускиот претседател Владимир Путин и неговиот турски колега Реџеп Таип Ердоган договориле на состанокот во Сочи да ја зајакнат економската и енергетската соработка, соопшти Кремљ. За време на четиричасовната средба двајцата лидери договориле дека „ќе ја зајакнат трговската размена“ меѓу двете земји и „ќе постапуваат во насока на заедничките очекувања

Кремљ објави детали за четиричасовниот состанок меѓу Ердоган и Путин

Кремљ објави детали за четиричасовниот состанок меѓу Ердоган и Путин

За време на четиричасовната средба, двајцата лидери се договорија за „зајакнување на трговската размена“ меѓу двете земји и „дејствување во насока на заедничките очекувања во областа на економијата и енергетиката“, се наведува во соопштението за медиумите. Станува збор пред сѐ за транспортниот сектор, земјоделството, финансиите и градежништвото, како

Кремљ објави детали за четиричасовниот состанок меѓу Ердоган и Путин

Кремљ објави детали за четиричасовниот состанок меѓу Ердоган и Путин

За време на четиричасовната средба, двајцата лидери се договорија за „зајакнување на трговската размена“ меѓу двете земји и „дејствување во насока на заедничките очекувања во областа на економијата и енергетиката“, се наведува во соопштението за медиумите. Станува збор пред сѐ за транспортниот сектор, земјоделството, финансиите и градежништвото, како

Кремљ објави детали за четиричасовниот состанок меѓу Ердоган и Путин

Кремљ објави детали за четиричасовниот состанок меѓу Ердоган и Путин

За време на четиричасовната средба, двајцата лидери се договорија за „зајакнување на трговската размена“ меѓу двете земји и „дејствување во насока на заедничките очекувања во областа на економијата и енергетиката“, се наведува во соопштението за медиумите. Станува збор пред сѐ за транспортниот сектор, земјоделството, финансиите и градежништвото, како

Путин по средбата со Ердоган: Европа да ѝ се заблагодари на Турција за транзитот на руски гас

Путин по средбата со Ердоган: Европа да ѝ се заблагодари на Турција за транзитот на руски гас

Фото: Принт-скрин Гасоводот „Турски тек“ работи без прекин и европските партнери мора да и бидат благодарни на Турција за тоа, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин на средбата со неговиот турски колега Реџеп Таип Ердоган во Сочи. – Верувам дека нашите европски партнери мора да ѝ бидат благодарни на Турција за нејзината поддршка за непречен

Путин по средбата со Ердоган: Европските партнери да ѝ се заблагодарат на Анкара за функционирањето на Турски тек

Путин по средбата со Ердоган: Европските партнери да ѝ се заблагодарат на Анкара за функционирањето на Турски тек

Гасоводот Турски тек работи без прекин и европските партнери мора да ѝ бидат благодарни на Турција за тоа, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин на средбата со неговиот турски колега Реџеп Тајип Ердоган во Сочи. – Верувам дека нашите европски партнери мора да ѝ бидат благодарни на Турција за нејзината поддршка за непречен транзит на нашиот

Заврши четиричасовната средба на Ердоган и Путин кој ѝ порача на Европа да ѝ биде благодарна на Турција

Заврши четиричасовната средба на Ердоган и Путин кој ѝ порача на Европа да ѝ биде благодарна на Турција

Потврдена е добрата билатерална соработка меѓу Русија и Турција, како и соработката по важните меѓународни прашања, се наведува во заедничкото соопштение по четиричасовната средба во Сочи на претседателите Владимир Путин и Реџеп Тајип Ердоган во заедничкото соопштение од петокот. „Усвоена е заедничка изјава“, рекол кусо за медиумите по завршувањето

Европа да му се заблагодари на Ердоган што добива гас! Путин со турскиот претседател најавил бројни проекти

Европа да му се заблагодари на Ердоган што добива гас! Путин со турскиот претседател најавил бројни проекти

Гасоводот "Турски тек" работи без прекин и европските партнери мора да и бидат благодарни на Турција за тоа, порачал денеска рускиот претседател Владимир Путин на состанокот со турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган во Сочи. „Верувам дека нашите европски партнери мора да и бидат благодарни на Турција на нејзината поддршка за непречениот транзит на

Путин и Ердоган се договорија дел од гасот да се плаќа во рубљи

Путин и Ердоган се договорија дел од гасот да се плаќа во рубљи

Претседателите на Русија и Турција, Владимир Путин и Реџеп Таип Ердоган денеска се сретнаа во Сочи. Tие се договориле дел од плаќањето за рускиот гас да биде во рубљи, пренесе Интерфакс, повикувајќи се на рускиот вицепремиер Александар Новак. За време на четиричасовната средба во црноморското одморалиште Сочи, двајцата лидери се договориле и за подобрување

Завршија четиричасовната средба на Ердоган и Путин кој ѝ порача на Европа да ѝ биде благодарна на Турција

Завршија четиричасовната средба на Ердоган и Путин кој ѝ порача на Европа да ѝ биде благодарна на Турција

Потврдена е добрата билатерална соработка меѓу Русија и Турција, како и соработката по важните меѓународни прашања, се наведува во заедничкото соопштение по четиричасовната средба во Сочи на претседателите Владимир Путин и Реџеп Тајип Ердоган во заедничкото соопштение од петокот. „Усвоена е заедничка изјава“, рекол кусо за медиумите по завршувањето