притисни ентер »

Две лица убиени во грабеж во казино во Скопје
Две лица убиени во грабеж во казино во Скопје

Две лица убиени во грабеж во казино во Скопје

Утрово околу 5 часот дошло до пукање во казино на улицата „Јадранска магистрала“ во Скопје пришто убиени се две лица. Од МВР јавија дека во казиното влегле четири вооружени лица и почнале да пукаат кон присутните, при што го погодиле В.Х.(22) од Косово, кој починал на местото. Дваесетгодишник со иницијали Б.Н. од селото Крушопек, скопско, кој работел

Две лица убиени во грабеж во казино во Скопје

Две лица убиени во грабеж во казино во Скопје

Утрово околу пет часот дошло до пукање во казино на улицата „Јадранска магистрала“ во Скопје пришто убиени се две лица. Од МВР јавија дека во казиното влегле четири вооружени лица и почнале да пукаат кон присутните, при што го погодиле В.Х.(22) од Косово, кој починал на местото. Дваесетгодишник со иницијали Б.Н., кој работел како приватно обезбедување

Две лица убиени во грабеж на казино

Две лица убиени во грабеж на казино

Две лица се убиени рано утринава во грабеж на казино кај граничен премин Блаце. Според пријавеното, потоа од касата го одзеле дневниот промет и заминале. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за расчистување на случајот. Две лица се убиени рано утринава во грабеж на казино кај граничен премин

Две лица убиени во грабеж на казино во Скопје

Две лица убиени во грабеж на казино во Скопје

Утрово околу 5 часот дошло до пукање во казино на улицата „Јадранска магистрала“ во Скопје пришто убиени се две лица. Од МВР јавија дека во казиното влегле четири вооружени лица и почнале да пукаат кон присутните, при што го погодиле В.Х.(22) од Косово, кој починал на местото. Дваесетгодишник со иницијали Б.Н. од селото Крушопек, скопско, кој работел

Две лица убиени во грабеж на казино во Скопје

Две лица убиени во грабеж на казино во Скопје

Утрово околу 5 часот дошло до пукање во казино на улицата „Јадранска магистрала“ во Скопје пришто убиени се две лица. Од МВР јавија дека во казиното влегле четири вооружени лица и почнале да пукаат кон присутните, при што го погодиле В.Х.(22) од Косово, кој починал на местото. Дваесетгодишник со иницијали Б.Н. од селото Крушопек, скопско, кој работел

Вооружен напад во казино на Качанички пат, убиени две лица

Вооружен напад во казино на Качанички пат, убиени две лица

Група вооружени напаѓачи со автоматско оружје влегле во казиното и пукале кон гостите. Во инцидентот се убиени две лица гостин во казиното од Косово и момче од приватно  обезбедување. Четворицата вооружени потоа го одзеле целиот дневен промет и заминеле во непознат правец.

ЕДЕН ЗАСТРЕЛАН, ЕДЕН УДИРАН СО КУНДАК ВО ГЛАВА: Двајца мртви во грабеж на казино на патот Скопје-Блаце

ЕДЕН ЗАСТРЕЛАН, ЕДЕН УДИРАН СО КУНДАК ВО ГЛАВА: Двајца мртви во грабеж на казино на патот Скопје-Блаце

Две лица се убиени рано изутрина во грабеж на казино на магистралниот пат Скопје – граничен премин Блаце, дознава “360 степни” . Неофицијално, настанот се случил во казиното “Вегас” меѓу 4 и 5 часот наутро. Група маскирани и вооружени влегла во објектот, пукала, ги украла парите од прометот и побегнала. Притоа, смртно биле застрелани две лица. Казиното

ЕДЕН ЗАСТРЕЛАН, ЕДЕН УДИРАН СО КУНДАК ВО ГЛАВА: Двајца мртви во грабеж на казино на патот Скопје-Блаце

ЕДЕН ЗАСТРЕЛАН, ЕДЕН УДИРАН СО КУНДАК ВО ГЛАВА: Двајца мртви во грабеж на казино на патот Скопје-Блаце

Две лица се убиени рано изутрина во грабеж на казино на магистралниот пат Скопје – граничен премин Блаце, дознава “360 степни” . Неофицијално, настанот се случил во казиното “Вегас” меѓу 4 и 5 часот наутро. Група маскирани и вооружени влегла во објектот, пукала, ги украла парите од прометот и побегнала. Притоа, смртно биле застрелани две лица. Казиното

Со автоматско оружје пукано кај казино „Вегас“ на Качанички пат, убиени две лица

Со автоматско оружје пукано кај казино „Вегас“ на Качанички пат, убиени две лица

Разбојништво се случило утрово кај казиното „Вегас“ на Качанички пат. Група од напаѓачи со автоматско оружје, испукале неколку куршуми кон засега непознати лица, потврдуваат од МВР за „А1он“. Застрелани се две лица, кои загинале на лице место. Од МВР велат дека го проверуваат настанот, а детали за тоа колку лица учествувале, како и колку се повредени,

Две лица убиени во грабеж на казино во Скопје

Две лица убиени во грабеж на казино во Скопје

Две лица се убиени рано изутрина во грабеж на казино на улицата „Јадранска магистрала“ во Скопје. -На 15 февруари 2020 во 04:47 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на ул.„Јадранска магистрала“ во Скопје влегле четири вооружени лица и почнале да пукаат кон присутните, при што го погодиле В.Х.(22) од Косово, кој починал на местото. Додека,