притисни ентер »

Кармело Ентони е 15-ти најдобар стрелец на сите времиња во НБА
Кармело Ентони е 15-ти најдобар стрелец на сите времиња во НБА

Кармело Ентони е 15-ти најдобар стрелец на сите времиња во НБА

Кошаркарот на Портланд, Кармело Ентони е 15-ти најдобар стрелец на сите времиња во НБА. Ентони стигна до ова големо признание иако во кариерата досега се нема израдувано на шампионскиот пехар. Ентони е само третиот играч во историјата на НБА што во дресот на два различни клупа уфрлил по 10.000 поени. Синоќа на мечот против Филаделфија влезе во историјата

Кармело Ентони е 15-ти најдобар стрелец на сите времиња во НБА

Кармело Ентони е 15-ти најдобар стрелец на сите времиња во НБА

Кошаркарот на Портланд, Кармело Ентони е 15-ти најдобар стрелец на сите времиња во НБА. Ентони стигна до ова големо признание иако во кариерата досега се нема израдувано на шампионскиот пехар. Ентони е само третиот играч во историјата на НБА што во дресот на два различни клупа уфрлил по 10.000 поени. Синоќа на мечот против Филаделфија влезе во историјата

Кармело Ентони е 15-ти најдобар стрелец на сите времиња во НБА

Кармело Ентони е 15-ти најдобар стрелец на сите времиња во НБА

Кошаркарот на Портланд, Кармело Ентони е 15-ти најдобар стрелец на сите времиња во НБА. Ентони стигна до ова големо признание иако во кариерата досега се нема израдувано на шампионскиот пехар. Ентони е само третиот играч во историјата на НБА што во дресот на два различни клупа уфрлил по 10.000 поени. Синоќа на мечот против Филаделфија влезе во историјата

Кармело го мина Пирс на вечната листа стрелци во НБА

Кармело го мина Пирс на вечната листа стрелци во НБА

Кошаркарот на Портланд, Кармело Ентони ја оживеа својата кариера откако пристигна во тимот. По кризата и неиграњето професионална кошарка од речиси цела година, овој играч доби шанса да се докаже во дресот на Портланд Треил Блејзерс . Во синоќешниот триумф над Филаделфија, покрај симултанката на Лилард со 51 поен, втор стрелец на тимот беше токму Ентони

Кармело на еден меч прескокна две легенди на Бостон на вечната листа на стрелците

Кармело на еден меч прескокна две легенди на Бостон на вечната листа на стрелците

Ентони сега е 15-ти стрелец на сите времиња во НБА. Ветеранот Кармело Ентони во победата на Портланд над Филаделфија придонесе со 20 поени и тие 20 поени му помогнаа да стане 15-ти стрелец на сите времиња во НБА-лигата, иако пред мечот беше 17-ти. Ентони на вечната листа ги прескокна легендите на Бостон селтикс, Џон Хавличек и Пол Пирс. На 14-то место