притисни ентер »

Кајри Ирвинг ќе ги напушти Бостон Селтикс
Кајри Ирвинг ќе ги напушти Бостон Селтикс

Кајри Ирвинг ќе ги напушти Бостон Селтикс

Кајри Ирвинг нема да ја искористи опцијата во договорот која му овозможува да остане играч на Бостон Селтикс и наредната сезона. Информацијата ја објави американскиот новинар Шемс Чаранија. Ирвинг има опција во договорот, која му овозможува да заработи 21,3 милиони долари бруто, доколку и наредната сезона остане во Бостон. Сепак тој решил да стане

Кајри Ирвинг ќе ги напушти Бостон Селтикс

Кајри Ирвинг ќе ги напушти Бостон Селтикс

Кајри Ирвинг нема да ја искористи опцијата во договорот која му овозможува да остане играч на Бостон Селтикс и наредната сезона. Информацијата ја објави американскиот новинар Шемс Чаранија. Ирвинг има опција во договорот, која му овозможува да заработи 21,3 милиони долари бруто, доколку и наредната сезона остане во Бостон. Сепак тој решил да стане

Кајри Ирвинг ќе ги напушти Бостон Селтикс

Кајри Ирвинг ќе ги напушти Бостон Селтикс

Кајри Ирвинг нема да ја искористи опцијата во договорот која му овозможува да остане играч на Бостон Селтикс и наредната сезона. Информацијата ја објави американскиот новинар Шемс Чаранија. Ирвинг има опција во договорот, која му овозможува да заработи 21,3 милиони долари бруто, доколку и наредната сезона остане во Бостон. Сепак тој решил да стане

Очекувано: Ирвинг стана слободен агент

Очекувано: Ирвинг стана слободен агент

Каири Ирвинг нема да ја искористи можноста да го продолжи договорот со Бостон за уште една година и ќе стане слободен агент. 27-годишниот бек може да ја активира клаузулата за која станува збор и да обезбеди 21,3 милиони долари следната сезона, но ќе си ја проба среќата на пазарот за да обезбеди подобра зделка – за себе или за Селтикс. Ирвинг пристигна

Очекувано: Ирвинг стана слободен агент

Очекувано: Ирвинг стана слободен агент

Каири Ирвинг нема да ја искористи можноста да го продолжи договорот со Бостон за уште една година и ќе стане слободен агент. 27-годишниот бек може да ја активира клаузулата за која станува збор и да обезбеди 21,3 милиони долари следната сезона, но ќе си ја проба среќата на пазарот за да обезбеди подобра зделка – за себе или за Селтикс. Ирвинг пристигна

Очекувано: Ирвинг стана слободен агент

Очекувано: Ирвинг стана слободен агент

Каири Ирвинг нема да ја искористи можноста да го продолжи договорот со Бостон за уште една година и ќе стане слободен агент. 27-годишниот бек може да ја активира клаузулата за која станува збор и да обезбеди 21,3 милиони долари следната сезона, но ќе си ја проба среќата на пазарот за да обезбеди подобра зделка – за себе или за Селтикс. Ирвинг пристигна

Ирвинг стана слободен агент

Ирвинг стана слободен агент

Каjри Ирвинг нема да ја искористи можноста да го продолжи договорот со Бостон за уште една година и ќе стане слободен агент. 27-годишниот бек може да ја активира клаузулата за која станува збор и да обезбеди 21,3 милиони долари следната сезона, но ќе си ја проба среќата на пазарот за да обезбеди подобра зделка-за себе или за Селтикс. Ирвинг пристигна

Ирвинг одби милиони и стана слободен играч

Ирвинг одби милиони и стана слободен играч

Кајри Ирвинг одби да ја прифати опцијата од договорот, и во следната сезона да биде дел од Бостон селтикс за што ќе добиеше 21.3 милиони долари. Кајри Ирвинг заврши со настапите во дресот на Бостон селтикс. Новинарот Шемс Чаранија на својот профил на Твитер објави дека Ирвинг ќе ја одбие понудата на Бостон, да ја прифати опцијата за продолжување на

Очекувано: Ирвинг стана слободен агент

Очекувано: Ирвинг стана слободен агент

Ирвинг пристигна во Бостон пред почетокот на сезоната 2017/2018 и за две години забележа 127 натпревари за Келтите во регуларната сезона, со 24,1 поен, 5,5 асистенции, 3,4 скока и 1,3 украдени топки. Во 9 плејоф-натпревари за тимот од северот на САД, тој имаше 21,3 поени, 7,0 асистенции, 4,4 скока и 1,3 украдени топки по меч. Бостон, 12 јуни 2019 (МИА)

Ирвинг одбил нов договор со Бостон, заминува во Бруклин Нетс

Ирвинг одбил нов договор со Бостон, заминува во Бруклин Нетс

Екипата на Бостон Селтикс се соочи со голем удар, затоа што главниот играч на тимот, Кајри Ирвинг, одбил нов договор и како слободен агент ќе бара нов клуб. Ирвинг имаше понуда да остане во Бостон со нов договор вреден 21,3 милиони евра, меѓутоа одлучил да го одбие и да стане незаштитен слободен агент. Навивачите на клубот се разочарани, затоа што