притисни ентер »

Кузмановски помеѓу најголеми ѕвезди во ЕХФ Купот
Кузмановски помеѓу најголеми ѕвезди во ЕХФ Купот

Кузмановски помеѓу најголеми ѕвезди во ЕХФ Купот

Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски и член на Еурофарм Работник се најде помеѓу најголемите ѕвезди сезонава во ЕХФ Купот. ЕХФ номинираше 30 ракометари кои би можеле да ја одбележат оваа сезона, а помеѓу нив е и македонскиот репрезентативец. Во анкетата на ЕХФ треба да одберете тројца ракометари кои според вас би можеле да бидат најголеми

Кузмановски меѓу 30 најдобри ракометари во ЕХФ Купот

Кузмановски меѓу 30 најдобри ракометари во ЕХФ Купот

Ракометарот на Еурофарм Работник, кој од следната сезона ќе настапува во бундеслигашот Магдебург – Филип Кузмановски се најде меѓу 30 најголеми ѕвезди во ЕХФ Купот. ЕХФ номинираше 30 ракометари кои би можеле да ја одбележат оваа сезона, а помеѓу нив е и македонскиот репрезентативец. За Кузмановски и уште двајца други ракометари можете да гласате на