притисни ентер »

Македонија го освои првиот сет на ЕП во ракомет на плажа
Македонија го освои првиот сет на ЕП во ракомет на плажа

Македонија го освои првиот сет на ЕП во ракомет на плажа

Македонија го освои првиот сет на ЕП во ракомет на плажа Женската ракометна репрезентација на Македонија освои сет на Европското првенство (ЕП) во ракомет на плажа во Португалија но повторно загуби во мечот за разигрување за пласман. Во првиот дуел нашите ракометарки загубија од Италија со 1-2 во сетови (12-28, 15-12, 4-6). Вториот сет беше првиот

Македонија освои сет, но повторно загуби на ЕП во ракомет на песок

Македонија освои сет, но повторно загуби на ЕП во ракомет на песок

Женската репрезентација на Македонија доживеа пораз и во четвртиот натпревар на Европското првенство во ракомет на песок кое се одржува во Португалија. Во разигрувањето за пласман од 9. до 16. место на шампионатот, македонските ракометарки загубија од Италија со 1:2 во сетови. Првиот сет го добија убедливо Италијанките со 12:28, но потоа Македонија

Македонија освои сет, но повторно загуби на ЕП во ракомет на песок

Македонија освои сет, но повторно загуби на ЕП во ракомет на песок

Женската репрезентација на Македонија доживеа пораз и во четвртиот натпревар на Европското првенство во ракомет на песок кое се одржува во Португалија. Во разигрувањето за пласман од 9. до 16. место на шампионатот, македонските ракометарки загубија од Италија со 1:2 во сетови. Првиот сет го добија убедливо Италијанките со 12:28, но потоа Македонија

Ракометарките и третпат загубија на ЕП на плажа

Ракометарките и третпат загубија на ЕП на плажа

Македонските ракометарки го доживеаа третиот пораз на Европското првенство (ЕП) на плажа, откако денеска загубија од Португалија со 0-2 во сетови. Избраничките на Златко Мојсовски и Ања Алтхаус го загубија првиот сет со 12-20, додека во вториот беа поконкурентни и дадоа поголем отпор, меѓутоа Португалија беше подобра со 17-14. Најефикасна во македонскиот

Ракометарките го освоија првиот сет, но повторно со пораз на Европското првенство во ракомет на плажа

Ракометарките го освоија првиот сет, но повторно со пораз на Европското првенство во ракомет на плажа

Македонската женска ракометна репрезентација доживеа пораз и во четвртиот меч на Европското првенство во ракомет на плажа кое се одржува во Португалија, овој пат во разигрувањето за пласман од 9. до 16. место на првенството. Избраничките на Златко Мојсоски попладнево загубија и од Италија, во мечот во кој како утеха останува освоениот прв сет на шампионатот

Македонија го освои првиот сет на ЕП во ракомет на плажа

Македонија го освои првиот сет на ЕП во ракомет на плажа

Женската ракометна репрезентација на Македонија освои сет на Европското првенство (ЕП) во ракомет на плажа во Португалија , но повторно загуби во мечот за разигрување за пласман. Во првиот дуел нашите ракометарки загубија од Италија со 1-2 во сетови (12-28, 15-12, 4-6). Вториот сет беше првиот кој избраничките на Мојсовски успеаја да го освојат на

Македонија освои сет, но повторно загуби на ЕП во ракомет на песок

Македонија освои сет, но повторно загуби на ЕП во ракомет на песок

Женската репрезентација на Македонија доживеа пораз и во четвртиот натпревар на Европското првенство во ракомет на песок кое се одржува во Португалија. Во разигрувањето за пласман од 9. до 16. место на шампионатот, македонските ракометарки загубија од Италија со 1:2 во сетови. Првиот сет го добија убедливо Италијанките со 12:28, но потоа Македонија

Нов пораз на дамите на ЕП во ракомет на плажа

Нов пораз на дамите на ЕП во ракомет на плажа

Женската ракометна репрезентација на Македонија го доживеа и третиот пораз на Европското првенство на плажа, откако загуби од домашната селекција на Португалија. Македонскиот тим беше поразен со 0-2 (12-20, 14-17) и остана на последното место во групата, па ќе разигрува за пласман од 9-16 место. Ова за Македонија е враќање на големата сцена на првенствата