притисни ентер »

Пожарот во Прешево видлив и во Куманово, прогласена вонредна состојба
Пожарот во Прешево видлив и во Куманово, прогласена вонредна состојба

Пожарот во Прешево видлив и во Куманово, прогласена вонредна состојба

Пожарот што попладнево избувна во околината на Прешево во соседна Србија е видлив и во Куманово. Пожарот што попладнево избувна во околината на Прешево во соседна Србија е видлив и во Куманово. Опожарени се 50 хектари борова шума и прогласена е вонредна состојба на таа територија, пишуваат српските медиуми Во гаснењето на пожарот учествуваат противпожарни

Пожар во Прешево видлив и во Куманово, опожарени 50 хектари борова шума

Пожар во Прешево видлив и во Куманово, опожарени 50 хектари борова шума

Фото: Принт-скрин Пожарот што попладнево избувна во околината на Прешево во соседна Србија е видлив и во Куманово. Според пишувањата на српските медиуми, опожарени се 50 хектари борова шума. Тие јавија дека е прогласена вонредна состојба на таа територија. Во гаснењето на пожарот учествуваат противпожарни екипи и дел од месното население. Од Службата

Пожар во околината на Прешево, горат 50 хектари борова шума

Пожар во околината на Прешево, горат 50 хектари борова шума

Пожар во околината на Прешево, горат 50 хектари борова шума К.С. Пред 4 минути Фото: МИА Општина Прешево прогласи вонредна состојба на територија на селата Рајинци, Црнотинце, Горња и Доња Шошаја поради пожарот што избувна во попладневните часови. Горат 50 хектари борова шума. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Како што јави РТС Врање, гори

Голем пожар во близина на Прешево, огнот се приближува кон куќите

Голем пожар во близина на Прешево, огнот се приближува кон куќите

Противпожарните екипи со часови се борат со пожарот, а хеликоптер чека да се обиде да го изгаси пожарот од воздух. Под закана е зимзелената шума, популарно место за излет на жителите. Како што дознава српски Курир , Координативното тело за Прешево, Бујановац и Медвеѓа е во постојан контакт со МУП и состојбата се следи. Како што јавува дописникот на

Голем пожар во близина на Прешево, огнот се приближува кон куќите

Голем пожар во близина на Прешево, огнот се приближува кон куќите

Противпожарните екипи со часови се борат со пожарот, а хеликоптер чека да се обиде да го изгаси пожарот од воздух. Под закана е зимзелената шума, популарно место за излет на жителите. Како што дознава српски Курир , Координативното тело за Прешево, Бујановац и Медвеѓа е во постојан контакт со МУП и состојбата се следи. Како што јавува дописникот на

Пожарот во Прешево видлив и во Куманово – нема опасност по населението

Пожарот во Прешево видлив и во Куманово – нема опасност по населението

Пожарот во Прешево видлив и во Куманово – нема опасност по населението Пожарот што попладнево избувна во околината на Прешево во соседна Србија е видлив и во Куманово. Според пишувањата на српските медиуми, опожарени се 50 хектари борова шума. Српските медиуми јавија дека е прогласена вонредна состојба на таа територија. Во гаснењето на пожарот учествуваат

Пожарот во Прешево се гледа и од Куманово

Пожарот во Прешево се гледа и од Куманово

Пожарот што попладнево избувна во околината на Прешево во соседна Србија е видлив и во Куманово. Според пишувањата на српските медиуми, опожарени се 50 хектари борова шума. Српските медиуми јавија дека е прогласена вонредна состојба на таа територија. Во гаснењето на пожарот учествуваат противпожарни екипи и дел од месното население. Од Службата за

Пожарот во Прешево видлив и во Куманово

Пожарот во Прешево видлив и во Куманово

Пожарот што попладнево избувна во околината на Прешево во соседна Србија е видлив и во Куманово. Според пишувањата на српските медиуми, опожарени се 50 хектари борова шума. Српските медиуми јавија дека е прогласена вонредна состојба на таа територија. Во гаснењето на пожарот учествуваат противпожарни екипи и дел од месното население. Од Службата за