притисни ентер »

ПОСЕН ДОРУЧЕК ЗА „ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕТЕ“: Кус кус со печурки и праз спремен за 5 минути!
ПОСЕН ДОРУЧЕК ЗА „ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕТЕ“: Кус кус со печурки и праз спремен за 5 минути!

ПОСЕН ДОРУЧЕК ЗА „ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕТЕ“: Кус кус со печурки и праз спремен за 5 минути!

ПОСЕН ДОРУЧЕК ЗА „ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕТЕ“: Кус кус со печурки и праз спремен за 5 минути! За овој рецепт ви треба: 120 гр кускус половина праз 200 гр печурки сол бибер сув зачин магдонос Подготовка: Празот и печурките се пржат и се додаваат зачините. Кускусот се прелива со топла посолена вода, се промешува, па се покрива и се остава 5-10 минути да набабри,