притисни ентер »

Да се биде или не за Вардар, „скроен“ составот за мечот против Мотор!
Да се биде или не за Вардар, „скроен“ составот за мечот против Мотор!

Да се биде или не за Вардар, „скроен“ составот за мечот против Мотор!

Вардарци со евентуална победа во СЦ „Јане Сандански“ ќе бидат чекор поблиску до осминафиналето во ракометната Лига на шампиони. После заминувањата на Даинис Криштопанс и Павел Атман, Вардар ќе биде ослабен на бековската позиција, но веднаш беа пополнети нивните места за денешниот натпревар против украинскиот клуб во Лигата на шампионите. Тренерот Алушовски

Стоилов: Ова можеби е еден од последните натпревари

Стоилов: Ова можеби е еден од последните натпревари

Скопје, 15. февруари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Ракометарите на Вардар, поточно оние што се уште се во клубот, денеска ќе го пречекаат Мотор Запорожје во рамките на 12 коло, во Б-групата во Лигата на шампионите. Победа му е потребна на Вардар за да го завери местото во осмина-финалето, меѓутоа со оглед на сѐ она што се случува во клубот, натпреварот, без оглед

Ќе успее ли Вардар да се издигне над сите проблеми и да го победи Мотор?

Ќе успее ли Вардар да се издигне над сите проблеми и да го победи Мотор?

Европскиот и македонски ракометен првак Вардар го игра првиот домашен натпревар во Лигата на шампионите за 2020 година. Во Скопје доаѓа Кил, а можеби првпат во историјата „црвено-црните“ не важат за апсолутни фаворити во дуел со таков ривал. Вардарци се соочуваат со големи проблеми, поради беспарицата како и заминувањето на најдобриот ракометар Даинис

Вардарци се надеваат на поддршка и победа во дуелот против Мотор Запорожје

Вардарци се надеваат на поддршка и победа во дуелот против Мотор Запорожје

Ракометарите на Вардар утре ќе го одиграат последниот меч пред своите симпатизери, во Лигата на шампионите, барем што се однесува до групната фаза. Актуелниот европски првак Вардар го пречекува тимот на Мотор Запорожје во рамките од 12.коло на Б групата во Лигата на шампионите. Дуелот против украинскиот тим за вардарци може да биде и клучен што се

„Домашниот пораз нè болеше многу, сакаме да му се реваншираме на Вардар “

„Домашниот пораз нè болеше многу, сакаме да му се реваншираме на Вардар “

По пауза од два месеци Лигата на шампионите се враќа во Скопје, а Вардар ќе го пречека големиот ривал Мотор Запорожје, во клучниот натпревар за двете екипи во групата А. И Вардар и Мотор немаат право на кикс на овој дуел, затоа што со пораз значително ќе ги намалат шансите за елиминациона фаза, што ќе значи голем удар за двете екипи. Еден од поискусните

Стоилов: Ова можеби се последни натпревари на Вардар

Стоилов: Ова можеби се последни натпревари на Вардар

ИЗВОР Скопје24 | февруари 13, 2020 Вардар во сабота го пречекува Мотор Запорожје во рамки на 12.коло во Лигата на шампионите, но во моментов речиси никој не размислува за натпреварот. Главна тема е состојбата во клубот, финансиските проблеми и многуте неодговорени прашања кои ги имаат играчите. Вчера си заминаа Даинис Криштопанс и Павел Атман, а очигледно

Стоилов: Ова можеби се ПОСЛЕДНИТЕ НАТПРЕВАРИ НА ВАРДАР

Стоилов: Ова можеби се ПОСЛЕДНИТЕ НАТПРЕВАРИ НА ВАРДАР

Вардар во сабота го пречекува Мотор Запорожје во рамки на 12.коло во Лигата на шампионите, но во моментов речиси никој не размислува за натпреварот. Главна тема е состојбата во клубот, финансиските проблеми и многуте неодговорени прашања кои ги имаат играчите. Вчера си заминаа Даинис Криштопанс и Павел Атман, а очигледно незадоволството во редовите

Стоилов: Ова можеби се ПОСЛЕДНИТЕ НАТПРЕВАРИ НА ВАРДАР

Стоилов: Ова можеби се ПОСЛЕДНИТЕ НАТПРЕВАРИ НА ВАРДАР

Вардар во сабота го пречекува Мотор Запорожје во рамки на 12.коло во Лигата на шампионите, но во моментов речиси никој не размислува за натпреварот. Главна тема е состојбата во клубот, финансиските проблеми и многуте неодговорени прашања кои ги имаат играчите. Вчера си заминаа Даинис Криштопанс и Павел Атман, а очигледно незадоволството во редовите

Стоилов: Ова можеби се последни натпревари на Вардар

Стоилов: Ова можеби се последни натпревари на Вардар

Стоилов: Ова можеби се последни натпревари на Вардар (ВИДЕО) Вардар во сабота го пречекува Моторо Запорожје во рамки на 12.коло во Лигата на шампионите, но во моментов речиси никој не размислува за натпреварот. Главна тема е состојбата во клубот, финансиските проблеми и многуте неодговорени прашања кои ги имаат играчите. Вчера си заминаа Даинис Криштопанс