притисни ентер »

Хиршер победник на велеслаломот во Аделбоден
Хиршер победник на велеслаломот во Аделбоден

Хиршер победник на велеслаломот во Аделбоден

Двократниот олимписки шампион Марсел Хиршер беше најбрз на денешниот велеслалом во швајцарски Аделбоден, информира МИА. Австриецот двете трки ги заврши со вкупно време 2.26.54 минути (1.12.51 + 1.14.03). За Хиршер ова беше 66. победа во Светскиот куп и 32-ра во велеслалом. Второто место му припадна на норвешкиот скијач Хенрик Кристоферсен со време

Хиршер најбрз во Аделбоден

Хиршер најбрз во Аделбоден

Австриецот Марсел Хиршер со 66.победа во кариерата ја продолжи доминацијата во Светскиот куп, во алпско скијање. Хиршер, во саботата, победи во велеслаломската трка која се одржа во Аделбоден. Австриецот го забележа четвртиот триумф во оваа дисциплина сезонава. Хиршер сега има 32 победи во велеслалом во кариерата. По двете трки Хиршер забележа резултат

Хиршер најбрз во Аделбоден

Хиршер најбрз во Аделбоден

Австриецот Марсел Хиршер со 66.победа во кариерата ја продолжи доминацијата во Светскиот куп, во алпско скијање. Хиршер, во саботата, победи во велеслаломската трка која се одржа во Аделбоден. Австриецот го забележа четвртиот триумф во оваа дисциплина сезонава. Хиршер сега има 32 победи во велеслалом во кариерата. По двете трки Хиршер забележа резултат

Хиршер победник на велеслаломот во Аделбоден

Хиршер победник на велеслаломот во Аделбоден

Двократниот олимписки шампион Марсел Хиршер беше најбрз на денешниот велеслалом во швајцарски Аделбоден. Австриецот двете трки ги заврши со вкупно време 2.26.54 минути (1.12.51 + 1.14.03). За Хиршер ова беше 66.победа во Светскиот куп и 32-ра во велеслалом. Второто место му припадна на норвешкиот скијач Хенрик Кристоферсен со време 2.27.25 минути (1

Хиршер победник на велеслаломот во Аделбоден

Хиршер победник на велеслаломот во Аделбоден

Двократниот олимписки шампион Марсел Хиршер беше најбрз на денешниот велеслалом во швајцарски Аделбоден. Австриецот двете трки ги заврши со вкупно време 2.26.54 минути (1.12.51 + 1.14.03). За Хиршер ова беше 66.победа во Светскиот куп и 32-ра во велеслалом. Второто место му припадна на норвешкиот скијач Хенрик Кристоферсен со време 2.27.25 минути (1

Хиршер ја оствари 66-та победа во Светскиот куп

Хиршер ја оствари 66-та победа во Светскиот куп

Австриецот, Марсел Хиршер е победник на велеслаломската трка од Светскиот куп одржана во Аделбоден. Благодарение на одличниот настап во второто возење, а со севкупното време 2: 26.54 минути Хиршер заврши пред Норвежанецот, Хенрик Кристоферсен, за дури 71.стотинка побрзо. Трето место му припадна на Французинот, Томас Фанара со заостанување од 1 секунда

Хиршер победник на велеслаломот во Аделбоден

Хиршер победник на велеслаломот во Аделбоден

Двократниот олимписки шампион Марсел Хиршер беше најбрз на денешниот велеслалом во швајцарски Аделбоден. Австриецот двете трки ги заврши со вкупно време 2.26.54 минути (1.12.51 + 1.14.03). За Хиршер ова беше 66.победа во Светскиот куп и 32-ра во велеслалом. Второто место му припадна на норвешкиот скијач Хенрик Кристоферсен со време 2.27.25 минути (1