притисни ентер »

Заев за „Ла Верита“:Тоа беше фама за да се оцрни опозиционерот Заев
Заев за „Ла Верита“:Тоа беше фама за да се оцрни опозиционерот Заев

Заев за „Ла Верита“:Тоа беше фама за да се оцрни опозиционерот Заев

Зоран Заев го коментираше пишувањето на италијанскиот весни „Ла Верита“ за наводно чување во фиоките на Обвинителството предмет за купување на гласови од Зоран Заев во 2014 година, тогаш во улога на градоначалник: „Ако имале какви било докази, верувајте во 2014 година со целата сила на ВМРО-ДПМНЕ Заев ќе го осуделе. Значи тие немаа никакви докази,

Ла Верита: Заев вмешан во изборни нерегуларности, Заев: „Ако имаа докази, ќе ме осудеа – нема ништо“

Ла Верита: Заев вмешан во изборни нерегуларности, Заев: „Ако имаа докази, ќе ме осудеа – нема ништо“

Италијанскиот весник „Ла верита“ кој стана познат по објавените докази за случајот „Рекет“, утрово објави детали со кои тврди дека лидерот на СДСМ Зоран Заев бил инволвиран во поткуп на гласачи пред шест години. Според весникот, Заев бил дел од мрежа за изборни нерегуларности, а во обвинителството се водела истрага која не добила судски епилог. Во

ИМА ИДЕНТИЧЕН ОДГОВОР КАКО ЕКС ПРЕМИЕРОТ: Рускоска не видела доказ за потпукувањето гласачи oд Заеви

ИМА ИДЕНТИЧЕН ОДГОВОР КАКО ЕКС ПРЕМИЕРОТ: Рускоска не видела доказ за потпукувањето гласачи oд Заеви

Обвинителката Вилма Рускоска коментирајќи ги пишуваањата на весникот „Ла Верита“ за поткуп на гласачи во кои учествувале поранешниот премиер Заев и неговиот брат Вице вели дека одлучила да неги процесуира до судот бидејќи не видела докази за изборни нерегуларности. - Кога немате докази нема што да процесуирате до судот вели Русковска за Канал 5.

„Ла верита“ објавува за вмешаност на Заев во изборни нерегуларности

„Ла верита“ објавува за вмешаност на Заев во изборни нерегуларности

Италијанскиот весник „Ла верита објави нов материјал во кој тврди дека во 2014 година, за време на изборите, поранешниот премиер Зоран Заев заедно со уште неколку лица, купувал гласови во Струмица. Од весникот велат дека документите до кои дошле се обезбедени врз основа на посебни истражни мерки за што имало и кривична пријава во обвинителството за

“Ла верита“ тврди дека Заев со брат му е вмешан во купопраджба на гласови, екс премиерот вели дека нема докази

“Ла верита“ тврди дека Заев со брат му е вмешан во купопраджба на гласови, екс премиерот вели дека нема докази

Италијанскиот весник „Ла верита“ кој на македонската јавност и стана познат по објавувањето на аудио и видео снимки за случајот “Рекет“, денеска тврди дека поранешниот премиер и лидер на СДСМ, Зоран Заев и неговиот брат Вице се вмешани во купопродажба на гласови. Во видео прилогот на весникот се објавени документи и тврдења за Заев, кои според „Ла

Заев за информациите на „Ла Верита“: АКО ИМАА ДОКАЗИ ЌЕ МЕ ОСУДЕА, ТОА БЕШЕ ПРИТИСОК

Заев за информациите на „Ла Верита“: АКО ИМАА ДОКАЗИ ЌЕ МЕ ОСУДЕА, ТОА БЕШЕ ПРИТИСОК

За информациите кои на италијанскиот весник „Ла верита“ ги објави за учество во изборни нерегуларности во 2014 година, екс премиерот Зоран Заев вели дека тоа било една од алатките за атакување на опозиционерот Заев во тоа време кога, како што рече, не ги признале изборите. „Ако имале какви било докази, верувајте во 2014 година со целата сила на ВМРО-ДПМНЕ,

Заев ги отфрла пишувањата на „Ла Верита“ за вмешаност во изборни нерегуларности

Заев ги отфрла пишувањата на „Ла Верита“ за вмешаност во изборни нерегуларности

Италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска објави видео во кое објавува документи и тврдења за експремиерот Зоран Заев кои, според весникот, покажуваат дека тој за време на изборите во 2014 година во Струмица купувал гласови, преку ангажирање градежна механизација и локалната администрација. Во видеото се гледаат делови од материјали, кои наводно, се

Заев за пишувањето на „Ла Верита“ за изборни нерегуларности: Да имаа докази ќе ме осудеа

Заев за пишувањето на „Ла Верита“ за изборни нерегуларности: Да имаа докази ќе ме осудеа

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во коментар за пишувањето на весникот „Ла Верита“ кој го обвини за изборни нерегуларности , изјави дека тогашната власт немала докази, затоа што во спротивно тој би бил осуден. – Ако имале какви било докази, верувајте дека со целата сила на ВМРО-ДПМНЕ во 2014 година, Заев ќе го осуделе. Значи тие немаа никакви докази,

ИМА ИДЕНТИЧЕН ОДГОВОР КАКО ЕКС ПРЕМИЕРОТ: Рускоска не видела доказ за потпукувањето гласачи oд Заеви

ИМА ИДЕНТИЧЕН ОДГОВОР КАКО ЕКС ПРЕМИЕРОТ: Рускоска не видела доказ за потпукувањето гласачи oд Заеви

Обвинителката Вилма Рускоска коментирајќи ги пишуваањата на весникот „Ла Верита“ за поткуп на гласачи во кои учествувале поранешниот премиер Заев и неговиот брат Вице вели дека одлучила да неги процесуира до судот бидејќи не видела докази за изборни нерегуларности. - Кога немате докази нема што да процесуирате до судот вели Русковска за Канал 5.

Ла Верита објави пи мерки за Зоран и Вице Заеви - Русковска вели дека не сториле криминал

Ла Верита објави пи мерки за Зоран и Вице Заеви - Русковска вели дека не сториле криминал

Embedded video for Ла Верита објави пи мерки за Зоран и Вице Заеви - Русковска вели дека не сториле криминал Екс премиерот Заев и неговиот брат учествувале во поткуп на гласачи за време на изборите во 2014-та, тврди италијанскиот Ла Верита. Весникот кој на македонската јавност и стана познат минатото лето со снимките за случајот „Рекет“, сега објавува