притисни ентер »

Дејвис: Овој тим на Лејкерси може да победи било кого
Дејвис: Овој тим на Лејкерси може да победи било кого

Дејвис: Овој тим на Лејкерси може да победи било кого

Откако генералниот менаџер на Лос Анџелес лејкерс, Роб Пелинка го нарече Ентони Дејвис „најдоминантниот млад кошаркар на светот“, тој врати со изјава за целосна доверба во тимот од кој ќе се очекува многу следната сезона. „Искрено? Овој тим на Лејкерс би можел да победи било кого. Мислам дека во секоја серија од седум меча, ние би славеле“, изјави

Леброн го носи бр. 23 поради реклама на „Најк“

Леброн го носи бр. 23 поради реклама на „Најк“

Во скоро целата кариера досега Еј Ди играл претежно со бр.23 – гимназија, колеџ и НБА. Леброн Џејмс сепак ќе продолжи да игра со бр.23 за Лос Анџелес Лејкерс, иако јавно ја изјави својата намера да го отстапи на новата ѕвезда на тимот, Ентони Дејвис. Желбата на Џејмс била осуетена од производителите на официјалната опрема на НБА – „Најк“ кои истакнале

Конечно, Дејвис ја облече тројката

Конечно, Дејвис ја облече тројката

фото: LA Lakers Новата ѕвезда на Лејкерс беше презентирана пред пошироката публика, на официјална прес конференција на која што изјави дека со нетрпение чека да се види со фановите во Стејплс центарот, алудирајќи на првиот натпревар следната сезона. It’s real. It’s really real. #AD3 pic.twitter.com/bDniuIjptR — Los Angeles Lakers (@Lakers) July 13,

Си се испофалија дека се најдобри, уште да дадат резултат

Си се испофалија дека се најдобри, уште да дадат резултат

фото: LA Lakers Генералниот менаџер на втората најуспешна НБА франшиза, го нарече новиот кошаркар што го купи – најдоминантниот млад играч на светот, за време на неговото претставување на официјалната прес конференција. Непосредно по овие зборови на Роб Пелинка, Ентони Дејвис изјави дека би го соочил новиот тим на Лејкерс против секого и очекува неговата

Откако „Најк“ не му ја исполни желбата на Леброн, Дејвис ја доби бројката на дресот на Лејкерси

Откако „Најк“ не му ја исполни желбата на Леброн, Дејвис ја доби бројката на дресот на Лејкерси

Откако спортската компанија „Најк“ не му ја оствари желбата на Леброн Џејмс да му ја отстапи својата бројка на новиот соиграч, Ентони Дејвис во новата сезона на својот грб ќе ја носи „тројката“. Иако „Кралот“ сакаше да му ја подари „23-та“ на новиот центар на Лејкерси, „Најк“ не дозволи такво нешто, со образложение дека ќе претрпе милионски загуби

Официјално: Ентони Дејвис ја доби новата бројка на дресот во Лејкерс

Официјално: Ентони Дејвис ја доби новата бројка на дресот во Лејкерс

Иако Леброн Џејмс сакаше да му го подари бројот „23“ на Ентони Дејвис и да му посака топло добредојде во Лос Анџелес, сепак „Најк“ не му дозволи такво нешто. Џејмс сакаше повторно да го носи бројот „6“ на дресот како од времето кога играше за Мајами, но „Најк“ има направено премногу дресови со бројот „23“ со неговото презиме, па ќе мораше да претрпи

Ништо од „подарокот“ на Леброн Џејмс: Ентони Дејвис си избра друг број во Лејкерс

Ништо од „подарокот“ на Леброн Џејмс: Ентони Дејвис си избра друг број во Лејкерс

Лос Анџелес Лејкерс летово го ангажираше Ентони Дејвис, кој ќе се обиде да му помогне на Леброн Џејмс во намерата да се избори плејоф во НБА-лигата, па можеби ќе успеат да постигнат и поголем успех. Леброн сакаше да му го „подари“ дресот со број 23 на Дејвис, но „Најк“ направи големи проблеми, па го спречи „кралот“ да го направи тоа, по што новото

Кога веќе не може 23, Дејвис избра друг број

Кога веќе не може 23, Дејвис избра друг број

Новата ѕвезда на Лос Анџелес Лејкерс не доби дозвола од НБА да го преземе бројот на Леброн Џејмс и мораше брзо да реагира за да биде регистриран во лигата. Во новата сезона ќе играта со тројката која беше слободна во Лејкерс.

„Најк“ му забрани: Леброн останува со „23-та“ на својот грб!

„Најк“ му забрани: Леброн останува со „23-та“ на својот грб!

Леброн Џејмс, првата ѕвезда на Лос Анџелес Лејкерс, и следната сезона на грбот ќе го носи бројот „23“, пренесуваат американските медиуми. „Кралот“, пред извесен период најави дека има желба да го ослободи бројот 23 заради новото засилување на тимот, Ентони Дејвис и повторно да си ја врати шестката, но не доби одобрение од „Најк“. Наводно, компанијата